Egypťan Mohamed Shafik Gabr (62) dokonce odmítá platit na syna alimenty, které mu byly nařízeny soudem. Jitce tak dodnes dluží 3 730 645 korun. Jeho majetek je přitom různými ekonomickými experty odhadován na 17 až 49 miliard korun, zatímco matka jeho dítěte žije ze sociálních dávek. Jaký je životní příběh krásné Češky a šejka, který je osobním přítelem exprezidenta Václava Klause (74)? To nám převyprávěla sama jeho protagonistka.

Jitko, jak jste se s panem Gabrem vlastně seznámila?

„Bylo to v listopadu 2009 v mé restauraci Amici Miei, což byl luxusní italský podnik v pražském Josefově. Přišel tam s jedním známým z Arábie, jeho správcem v České republice a jeho bývalou milenkou. Normálně jsem k hostům ke stolům nechodila, ale oni mě pořád zvali, tak jsem si k nim asi na pět minut přisedla.“

A tehdy začal milostný románek?

„Kdepak. Asi po měsíci mně potom volal správce pana Gabra, že jsem zvána na oběd do hotelu Four Seasons. Přišla jsem tam, ale řekla, že na oběd nemám čas, ale dám si ráda drink. Půl hodinky jsem si s panem Gabrem povídala, měli jsme drink a on mě pořád přesvědčoval, abych mu na světových akcích dělala osobní asistentku. Odmítla jsem, protože jsem tehdy restauraci vedla jen krátce a bavilo mě to. Tehdy na tomto setkání mezi námi ale už přeskočila nějaká ta jiskra. Začala jsem ho poprvé vnímat jako muže. On mně také potom začal neustále volat, psát SMS nebo e-maily… Ať za ním letím do Egypta, kde má být představena nová Škoda Superb, a tak podobně. A já mu na to říkala, že pokud chce jít se mnou na večeři, tak ať za mnou přiletí do Česka. Pořád jsem ale vlastně nevěděla, kdo to je, a tak jsem si ho našla na internetu. Úplně jsem se zděsila! Okamžitě jsem mu poslala SMS, že o něho nemám zájem, že si ze mě dělá legraci, že může mít stovky jiných slečen. A tehdy mě dostal, protože mi řekl – buď klidná, všechno o sobě nechám z Googlu vymazat."

A přiletěl?

„Přiletěl. V únoru. Dva dny před Valentýnem. Byli jsme spolu asi den. Objednala jsem večeři v restauraci. Jako dárek jsem mu předala manžetové knoflíčky od Cartiera a on mi dal zlatý náhrdelník a zlatou klíčenku, na kterých bylo vyryto moje jméno. Tehdy jsme spolu poprvé strávili noc a došlo k prvnímu intimnímu styku. Bylo to v hotelu Four Seasons.“

Zamilovala jste se?

„Velmi. A nejen já, ale i on. Najednou jsme toužili být pořád spolu. Odpoledne musel letět ale pryč a dával mi do ruky tlustou obálku. Prý ať se neurazím, ale že jenom chce, abych za ním různě po světě létala. Odmítla jsem, že si snad na letenky ještě umím vydělat.“

A pak jste začali létat jeden za druhým?

„Přesně tak. Vídávali jsme se tak jednou za měsíc nebo za dva.“

Při pohlavním styku jste se chránili?

„Ne. Jednou v Istanbulu jsem se ho zeptala, proč se nechrání, vždyť přece můžu otěhotnět. A on se na mě jenom tak krásně podíval a odešel do vedlejší místnosti. V tu chvíli jsem se zamilovala ještě víc. Pochopila jsem to tak, že mě tak miluje, že se nebrání zplození dítěte.“

A vy jste potom také otěhotněla!

„Ano, a hned jsem mu to napsala v SMS. Jeho první reakce byla, že je to zázrak, že měl s manželkou velký problém a dalo jim velké úsilí, než zplodil dceru Malak.“

Jitka Klementová poskytla Blesku rozhovor o vztahu s miliardářem Gabrem.
Autor: archiv Blesku