Sobota 20. dubna 2024
Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra
Oblačno, déšť 8°C

Jak funguje váš mozek? Psychologický test

• Zjistěte, která hemisféra je u vás dominantní.
    Zjistěte, která hemisféra je u vás dominantní. (profimedia.cz)
    18. dubna 2016 ● 08:00

Dominance hemisfér určuje mnohé. Pravá je zodpovědná za city, emoce, obraznou a symbolovou představivost, prostorové a časové vnímání, orientaci, fantazii, imaginaci, kreativitu atd., levá zase za logiku, analytické, matematické a pojmové myšlení, verbální myšlení a jazyk, praktické tvoření, strategii a podobně. Která dominuje u vás? Zjistěte to v testu.

• 1.

Test:

1. Podívejte se na obrázek níže. Co vidíte?

Autor: archiv

2. Zaměřte se na následující obrázek a rychle odpovězte: Které schody budete používat k cestě nahoru, a po kterých půjdete dolů?

Autor: archiv

3. Na obrázku je mužská hlava. Stopněte si, za jak dlouho ji najdete.

Autor: archiv

4. Dívka na obrázku se otáčí ve směru hodinových ručiček nebo proti směru hodinových ručiček?

• 2.

1.

Studie prokázaly, že děti vidí delfíny, prostě proto, že je erotická komunikace páru ani nenapadne, delfín je pro ně bližší asociace.

Autor: archiv

Poznámka: Pokud potřebujete více než 3 sekundy, abyste v obrázku viděli delfíny, pak je erotika v popředí vašeho zájmu.

• 3.

2.

Většina lidí, kteří vidí tento obrázek, má tendenci stoupat po schodech vlevo a jít dolů po pravém schodišti. Je pravděpodobné, že tuto reakci ovlivňuje západní způsob čtení zleva doprava. Ti, kdo jsou zvyklí zprava doleva, mají tendenci odpovědět opačně.

• 4.

3.

Pokud se vám podařilo najít člověka do 3 sekund, máte pravou část mozku mnohem vyvinutější, než je obvyklé. Pokud jste ho našli za 1 minutu, pravá část mozku je průměrně vyvinutá. Pokud jste potřebovali více než 1 minutu, aby ho našli, pravá část mozku je pomalá.

• 5.

4.

Pokud vidíte dívku, která se otáčí ve směru hodinových ručiček, pak více používáte pravou hemisféru mozku. Pravá hemisféra reprezentuje lidi s uměleckým talentem.
    Levá hemisféra je spojena s racionalismem a obecně matematickým myšlením. Pokud vidíte oba směry otáčení, budete pravděpodobně mít velmi vysokou úroveň IQ.
    Kdokoli je schopen vidět oba směry otáčení, má v rovnováze analytický a tvůrčí přístup.

Autor: neo

Klíčová
slova

test mozek psychologický test

Nevíte si rady?
Zavolejte svému osobnímu poradci!

Další věštci

Čínské štěstíčko

Klikněte a rozlomte!

Další štěstíčko