Nevysvětlitelné nehody

„Při rekonstrukci domu se stavební firma začala opožďovat s pracemi. Jednou úraz zedníka, pak zranění řemeslníka. Pak mi ale stavební dozor začal vyprávět, že dům je snad začarovaný. Říkal mi, že se stává, že zedníkovi zničehonic vyskočí lžíce z ruky, vypadne dobře vsazená tabule z okna, opadávají dlaždice. Pak začali dokonce řemeslníci stávkovat, že se jim ztrácejí věci pod rukama a najednou se objeví někde jinde. Řemeslníci dokonce slyšeli, jak na sebe vzájemně volají, přitom nevolali. A neskončilo to, ani když jsem se nastěhoval. V hale se ozývají občas hlasy jako ozvěna. Na schodišti jsou slyšet kroky. Na terasu se nám občas dostane divná mlha, která je v chuchvalci jen nad terasou, jinde ne,“ svěřuje jeden z obyvatel Jevan.

Postava v mlze

„Na strašidla nevěřím, ale už několikrát se mi stalo, když jsme se vraceli domů přes Aldašín, že jsem viděl NĚCO. Nedokážu to popsat, ale vypadalo to jako postava z mlhy. Nevím, co to bylo, ale rozhodně jsem to neviděl jen jednou.“

Neviditelný host

„Jednou v září jsem chytal ryby u rybníka. Najednou se do mě pustila zima, dostal jsem husí kůži a měl nepříjemný pocit. Zvedl se vítr a začalo podivně hučet. Z lesa se ozývalo pískání jako od raněného zvířete a nad hladinou se začala shlukovat mlha v chomáčích. Když jsem se rychle sbalil a odcházel, z jedné parcely se ozval příšerný pískot. Do toho se začali slétávat netopýři. Když jsem přišel domů a zavíral okenice, přišla rána do vchodových dveří, ale nikdo tam nebyl.“

Duch, který dusil

„Bydlíme v Jevanech ve staré dřevěné vile a matka zde viděla duchy nespočetněkrát. Vždy byla sama a vždy šlo o nějakého dlouhovlasého pána, který rychle zmizel. Jednou dokonce z knihovny vylétaly knihy. A párkrát se babičce zdálo, jako by ji někdo v noci dusil.“

Jevany letecky David Malík

Tajemné zvuky a světýlka nad zemí

„Bydlím v Jevanech jen pět let, ale jednou jsem u Pražské viděla světýlka nad zemí. Jindy, když jsem se vracela pěšky z Vyžlovky, slyšela jsem podivné hučení. Neumím to popsat, ale bylo to, jako by hučelo v komíně.“

Přízrak v černém

„Prodávali jsme velkou starou vilu na konci Jevan, těsně u lesa. Od začátku jsem tam nerad dělal prohlídky. Jednou, když jsem vystoupil z auta, viděl jsem u vily na schodech postavu ženy v dlouhých černých šatech. Celou vilu jsem prohledal, ale nikde nikdo nebyl. A nebyly ani stopy ve sněhu.“

Světla a záhadný náraz

„Směrem na Vyžlovku začíná cesta lesem kolem parcel a potoka a viděl jsem podél cesty jako rozsvícené svíčky. Jenže světýlka neplápolala, ale svítila durch. Zastavil jsem, abych se podíval, ale dostal jsem obrovskou tupou ránu do stropu auta.“

Rána ze záhrobí

„Jel jsem od náměstíčka směrem k Vyžlovce a na půl cesty mi chcíplo auto. Seděl jsem v něm a zjistil, že mi nejde ani elektrika. Najednou se zvedl vítr a přišel zadní náraz do auta. Vůz jen poskočil, jako by na mě něco najelo. Vylítl jsem ven, ale nikde nikdo nebyl.“