Tuto sobotu bude Česká televize vysílat předposlední díl pořadu Ferdinandovy zahrady. „Zahradní architektura je pro mě z velké části člověk. Rád naslouchám lidem, jak žijí. A snažím se vypozorovat, co jim schází. Ať už na zahradě, nebo v životě. Někdy hledají klid, rovnováhu, jindy dobrodružství. Ať je to cokoli, zahrada umí být velmi nápomocná,” říká moderátor a zahradní architekt Ferdinand Leffler.

Proto se rozhodl za pomoci dalších odborníků proměnit zahradu k dobrému účelu - pro dětský hospic Nadačního fondu Klíček v Malejovicích. Zahradu se snažili přizpůsobit tak, aby se stala příjemným místem odpočinku pro malé pacienty.

Předposlední díl pořadu Ferdinandovy zahrady sledujte v sobotu 20. května v 18 hodin na ČT1.

Na ukázku se můžete podívat zde:

Ferdinandovy zahrady, 7. díl: Odpočinková zahrada Česká televize/BPŽ