Přímo v budově úřadu mohou lidé v Praze 2 navštívit výstavu, která dává na obdiv československé výsadkáře a letce z období druhé světové války. Právě s druhým pražským obvodem jsou úzce spjaté okolnosti operace Anthropoid, která vedla ke smrti říšského protektora Reinharda Heydricha.

Lidé budou moci tuto expozici obdivovat až do 18. června. Před 75 lety to byl totiž přesně den, kdy výsadkáři padli při obraně svých životů v kostele svatých Cyrila a Metoděje proti mnohonásobné nacistické přesile.

Výstava odhalí také skutečnosti kolem našich letců, kteří za války létali nad Británií. Po návratu do vlasti je mnohdy komunistický režim zavíral do lágrů, kde mnozí zemřeli.

Série vzpomínkových akcí v Praze 2 vyvrcholí o víkendu 17. a 18. června, kdy se na Karlově náměstí objeví venkovní výstava, která se bude soustředit ryze na operaci Anthropoid.

Jak to vypadá v kostele, kde se parašutisti schovávali? Podívejte se na reportáž v tomto díle pořadu Selfie z Prahy:

Místa, kde mrazí: Tady se schovávali po atentátu na Heydricha! A v Praze vás vozí neslyšící Matěj Smlsal, David Vaníček

Podívejte se i na fotky z výstavy: