Princ Harry má o vládnutí jasno. „Je někdo v královské rodině, kdo by chtěl být králem nebo královnou? Nemyslím si,“ řekl v rozhovoru pro Newsweek mladý nastávající panovník, který je na pátém místě v pořadníku potenciálních britských vladařů.

Harry přiznal, že díky svojí mamince Dianě s bratrem zkusili, jaké to je zažít normální život. „Sám nakupuji. Někdy mám strach, že mě někdo vyfotí telefonem. Ale jsem odhodlaný mít relativně normální život, a pokud se poštěstí a budu mít děti, budou ho mít také. I kdybych byl králem, chodil bych sám nakupovat,“ řekl.

Otevřená zpověď Williama, Kate a Harryho: O mateřství i smrti Diany. Reuters

Princ také zavzpomínal na chvíle, kdy jeho matka tragicky zemřela při autonehodě v Paříži a na to, čím si musel projít. „Moje matka právě zemřela a já musel jít dlouhou cestu za její rakví sledovaný tisícovkami lidí a dalšími miliony, kteří se na to dívali v televizi. Myslím, že za žádných okolností by to po dítěti neměl nikdo vyžadovat. Nemyslím si, že dnes by se to stalo,“ dodal.