Putovní výstava se koná v galerii Viničního domku v Chuchelské ulici v Modřanech. Do Prahy 12 zavítala 8. ledna. Předtím byla vystavena v Praze 15 v Obchodním centru Hostivař. Výstava se zabývá dětmi, které byly kvůli ohrožení vlastních životů z důvodu probíhající války převezeny z chorvatského města Daruvar. Výstava je veřejnosti otevřena od pondělí do čtvrtka vždy v čase od 12 do 18 hodin a potrvá do 25. ledna.

Chorvatská válka za nezávislost probíhala v letech 1991 až 1995 jako součást tzv. Jugoslávských válek, které vyústily v samostatnost několika nástupnických států, mezi kterými bylo i Chorvatsko. Války všeobecně se vyznačovaly nebývalou agresí vůči civilistům. Nejen na to hodlá v současné době vystavovaná expozice poukázat.