Pátek 26. dubna 2024
Oblačno, déšť se sněhem 9°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

V Thajsku začala hořet loď s turisty. Před plameny naskákali do vody

Člun s turisty začal hořet, byli na něm hlavně Číňané (ilustrační foto).
Člun s turisty začal hořet, byli na něm hlavně Číňané (ilustrační foto).  (Autor: Reprofoto Youtube, archiv Blesku)
Autor: ČTK, bru -
14. ledna 2018
21:39

Při požáru motorového člunu přepravujícího turisty mezi ostrovy na jihu Thajska dnes utrpělo zranění nejméně 16 lidí na palubě, převážně Číňanů. Informovala o tom podle agentury AP místní policie.

Člun začal hořet během plavby mezi ostrovy Phuket a Phi Phi. Na palubě v té době bylo 31 osob. Kvůli požáru museli cestující naskákat do vody, odkud je vytahovali lidé z jiných lodí, uvedl jeden z policistů. Dodal, že zranění utrpělo 14 pasažérů z Číny a dva thajští členové posádky.

Ostrovy Phuket a Phi Phi jsou významnými turistickými destinacemi v jižním Thajsku. V loňském roce Thajsko podle odhadů přilákalo 35 milionů zahraničních návštěvníků, u českých turistů patří tato země mezi nejpopulárnější exotické destinace.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.