Zastupitelstvo hl. m. Prahy schválilo na svém zasedání stavbu nové Záchranné stanice pro volně žijící živočichy v Praze. Situována má být na místo stávající stanice, která už dlouhá léta přetrvává v provizorních podmínkách.

„Praha potřebuje moderní zařízení na záchranu opuštěných a nemocných zvířat,” uvedla v tiskové zprávě radní hl. m. Prahy Jana Plamínková (STAN). „Současný provoz nemá dostatečnou kapacitu a provozní podmínky, přitom jen za loňský rok ošetřila přes čtyři tisíce zvířat, dodává radní k činnosti stanice, která je nejvytíženější v republice.

Za dva roky hotovo

Záchrannou stanici pro volně žijící živočichy provozují v Jinonicích Lesy hl. m. Prahy. Očekává se, že v rámci nové výstavby bude areál stanice rozšířen a jeho část bude přístupná široké veřejnosti. Výstavba a její dokončení se očekává v horizontu 2 let.  Předpokládané náklady sahají k 50 milionům korun.