Přímo "při činu" přistihli strážníci prostitutku (39) se zákazníkem (37) v pátek ve větrolamu na okraji Znojma. „Překazili mu zábavu. Musel zaplatit pokutu tisíc korun, kterou musela vzápětí uhradit i dáma,“ uvedl mluvčí znojemských strážníků Petr Hladký.

Strážníci přitom upozorňují, že pokuty mají mít výchovný charakter. Pokud proto někoho opakovaně při placené souloži přistihnou, musí hříšníci sáhnout do peněženky mnohem hlouběji.

Pokuta může být až 100 tisíc

„Za sexuální služby může hlídka na místě uložit pokutu až 10 tisíc korun. Ve správním řízení hrozí prostitutkám a jejich klientům sankce až 100 tisíc korun,“ zdůraznil Hladký.

Zajímavostí určitě je, že prostituci na okraji Znojma se nevěnují místní ženy, ale na jižní okraj města přijíždějí přespolní. „Jedná se vždy o Češky a jsou většinou z Třebíčska. Jsou ve věku 20 až 40 let,“ upřesnil mluvčí strážníků s tím, že prostitutky od krajnic silnice zmizely ve Znojmě v roce 2009, kdy jim tuto činnost zakázala městská vyhláška.

VIDEO: S prostitutkami nehrozí jejich klientům jen pokuta od strážníků. Mohou si odvézt i sexuální nemoc.