Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 8°C

Holčička (4) vypadla v Kadani z okna, další (10) spadla ze stromu v Opavě

Holčička (4) vypadla v Kadani z balkonu.
Holčička (4) vypadla v Kadani z balkonu.  (Autor: Helena Lacinová)
Autor: dce, lac -
21. července 2018
13:25

Léto je v plném proudu a dětské úrazy také. Vrtulník záchranné služby letěl v sobotu do Kadaně pro teprve čtyřletou holčičku, která vypadla z okna. Desetiletá dívenka v pátek v Opavě pro změnu spadla ze stromu. I pro ni vyrážel vrtulník.

Tropický víkend začal už v pátek odpoledne nešťastně pro dívenku z Opavy. U hřiště TJ Sokol ve Fügnerově ulici spadla ze stromu a musel pro ni letět vrtulník. Desetiletá dívka spadla ze stromu z výšky okolo pěti metrů. Musela být ošetřena s poraněním hlavy a podezřením na otřes mozku,“ popsal Deníku Lukáš Humpl.

Druhá nehoda se stala v sobotu dopoledne v Kadani. Teprve čtyřletá holčička si hrála na balkoně ve čtvrtém patře místního paneláku. V nestřežené chvíli se jí bohužel podařilo překonat zábradlí a spadla dolů. „Dívka byla těžce zraněná, záchranáři ji letecky transportovali na traumacentrum Masarykovy nemocnice,“ řekl Blesku mluvčí místní záchranky Prokop Voleník.

Další videa
Osoby v pátrání