Kdysi se na Zlíchově rozkládal celý komplex, dnes tu však zůstala jediná budova, centrum pro umění MeetFactory. V roce 1878 zde začal Josef Inwald vyrábět různé druhy skla, z nichž se tvořily kupříkladu půllitry, lampy veřejného osvětlení nebo světla do interiéru. Ve sklárně tehdy pracovalo až 500 lidí a patřila za dob Rakouska-Uherska k největším v Česku.

V roce 1914 si pak firma nechala patentovat svoji značku Durit, tedy nerozbitné sklo, které se těšilo velké popularitě. Zlíchovské továrny pak ve třicátých letech přesunuly svoji výrobu jinam a v padesátých letech byly znárodněny. Areál pak v letech 1989 až 2000 musel ustoupit Městskému okruhu. Zlíchovskou továrnu si můžete oživit skleněnými kousky, dobovými fotografiemi a dokumenty na výstavě.

Více informací naleznete ZDE.

Kdy: 17. 11. 2018 až 17. 2. 2019
Kde: Museum Portheimka, Štefánikova 12, Praha 5