Renovace bytu na 7. a 8. patře budovy Immeuble Molitor, který navrhl francouzsko-švýcarský architekt spolu s dlouholetým spolupracovníkem Pierrem Jeanneretem, začala v roce 2016 díky nadaci Le Corbusier.

Kromě společenské zóny zahrnuje umělecké studio, kuchyň s úžasným výhledem a ložnici inspirovanou oceánskou linkou Le Corbusier. Architekt zde žil spolu s manželkou Yvonne, hospodyní a psem Pinceau mezi lety 1934 a 1965.

Pařížský domov Le Courbusiera je opět přístupný pro veřejnost
Autor: nadace Le Corbusier

Immeuble Molitor je jednou ze 17 budov, které byly v roce 2016 zařazena do seznamu světového dědictví UNESCO. Projekt je považován za předchůdce Le Corbusier Radiant City, který usiloval o vytvoření vzdušných a lehkých obytných prostor pro lidi v hustém městském prostředí.

Navzdory tomu, že docházelo k pravidelné údržbě, budova postupně chátrala. Na vině byla špatná hydroizolace a světlo proudící velkými okny. V některých skleněných cihlách, které byly použity na vnější fasádě budovy, se začaly objevovat praskliny.