Dorazilo téměř 1300 fotografií, z nichž čtenáři vybírali desítku vítězných. Odborná porota pak vybrala absolutního vítěze, jímž se stala fotka s názvem České Středohoří. Už v úterý si můžete nejzdařilejší snímky prohlédnout na výstavě v rámci Designbloku v pražských Holešovicích. Blesk.cz přináší malou ochutnávku.

Co je dobré o výstavě vědět
KDY: 6. až 11. 10. 2009
KDE: Holešovický pivovar, Komunardů 13, Praha 7
ZA KOLIK: 150 Kč (vstupné se platí za celý Designblok, což je přehlídka novinek světového designu po celé Praze)

1. místo 848 hlasů
Nude_06, Karel Vojkovský (27 let)
„Lidé, kteří jsou na této fotografii zachyceni, nikdy předtím nefotili se žádným jiným fotografem a už vůbec nejsou profesionálními modely. Jsou to lidé, jež dohromady svedl osud, předem se ani neznali. Ta fotografie vznikla spontánně přímo během focení. Na někoho prý působí jako spojení mozku s míchou.“

Nude
Autor: Karel Vojkovský

2. místo 778 hlasů
Singer, Jan Hronský (43)

„Fotka vznikla při focení v jednom chomutovském domě. Dívka na obrázku přišla náhodou. Nic jsme neplánovali, v místnosti bylo osm lidí – rodina –, kteří ji hecovali, aby se svlékla. Svlékla se nakonec jen pod podmínkou, že v místnosti nebude její přítel. Dívka je zpěvačka, a tak mi přišlo příhodné vyfotit ji na šicím stole značky SINGER.“

Singer
Autor: Jan Hronský

3. místo 647 hlasů
Ráno, Michaela Danelová (30)

„Fotografie vznikla v jižní Francii začátkem června. Bylo ráno a my se dvěma kolegy fotografy na dovolené. Já obvykle nepřemýšlím nad kompozicí, jak to cítím, tak to vyfotím. Dívka na fotce je začínající modelka, moje kamarádka. Nemusela jsem ji přemlouvat, prostě jsme ráno brzo vstaly, abychom stihly svítání.“

Ráno
Autor: Michaela Danelová

Cena poroty
7.–8. místo 467 hlasů
České středohoří, Jiří Růžek (41)

„Tahle fotografie je klasický akt, nemá žádný příběh. Vznikla v roce 2006. Byla to moje první zkušenost s konturovaným světlem. Byl to pokus, divoce jsem to nasvítil a pak poprvé v životě fotku konturoval.“ A právě tuto fotografii zvolila porota Reflexu za absolutního vítěze. Její autor vyhrává digitální fotoaparát Canon v hodnotě 50 000 korun.

České středohoří
Autor: Jiří Růžek

Cena šéfredaktora Reflexu
Anna, Lukáš Dvořák (26 let)

Ze všech třinácti stovek fotografií vybíral také šéfredaktor Reflexu Pavel Šafr: „Výběr vítězných fotografií závisel hlavně na čtenářích, ale chtěli jsme mít v redakci možnost také sami ocenit některé snímky. A tenhle si to prostě zasloužil díky své vysoké kvalitě.“

Autor: Lukáš Dvořák

Více foto na www.aktyx.reflex.cz