Doma má ale Tereza manžela a syna a akty ze své dílny její obývák nezdobí. „Nesnesla bych, aby můj muž koukal na jinou svlečenou ženu,“ vysvětlila Tereza Blesk.cz. Přestože se letos zhostila mateřské povinnosti, stačila uspořádat výstavu v pražské Galerii Jedné věci. Fotografie Terezy z Davle se už prodaly do USA, Japonska, Švýcarska a Francie.

Zámotek
Autor: Tereza z Davle

Nazí muži jsou směšní

Jak si vybíráte modelky pro své fotografie?

„Úplně náhodně. Třeba servírku v hospodě nebo někoho rovnou na ulici. Oslovím ženu, která mě něčím zaujme, je nevšední.“

A pozvete ji do ateliéru?

„Ne. Svléknu ji třeba v podchodu. To má atmosféru. V ateliéru by to mohlo být strojené.“

Proč nefotíte i nahé muže?

„Když oni vypadají svlečení hrozně blbě. Na ty fotky se opravdu nedá koukat. Nazí muži jsou směšní.“

Takže jste to zkoušela?

„Ano, několikrát. A nechám tuhle práci na Robertu Vanovi. Jemu to jde líp.“

Fotíte černobíle. Barevné fotky vás nelákají?

„Ne, černobílé jsou klasika.“

Kde hledáte inspiraci?

„Miluju Francii, ráda tam jezdím, jsou tam krásné a přirozené ženy, které si na nic nehrají. V Americe taky.“

Klíma by si odnesl hned několik fotek

Terezinu vernisáž fotek zahajoval publicista Josef Klíma, kterému se akty velmi líbily a kdyby bylo jen na něm odnese si domů hned několik kusů. "Rozhodně bych takovou fotku chtěl, ale nemohl bych ji mít v pracovně, protože by mě hrozně rozptylovala od práce," řekl Blesku o své touze Josef Klíma.

To Pavlína Daňková by na akty neměla náturu. Rozhodně by jako žena do takových fotek nešla. "Fotky se mi sice líbí, ale já osobně bych se nesvlékla, asi jsem na to moc prudérní," řekla nám se s míchem známá moderátorka. Na výstavu zavítal i moderátor Václav Moravec, který byl vernisáží také nadšený.