Pozorovatelé objekt popsaly jako „plochý a široký“. Objekt se nad centrálním letiště u města Bootee objevil zcela nečekaně, na radarech nebyla sebemnší stopa o tom, odkud přiletěl.

„Působilo to dojmem, že si objekt letiště fotografuje,“ vypověděl očitá svědek, zaměstnanec řícící věže.

Kvůli UFO byly odkloněny tři lety z Pekingu a Šanghaje. Jasně zazářil, poté obletěl letiště ve vzdálenost asi pěti kilometrů. Pak opět zazářil a nakonec zmizel. Letiště bylo uzavřeno asi hodinu.

„Nemohli jsme zaručit bezpečná přistání letadel, proto musely přistát na jiných letištích,“ oznámila mluvčí letiště.

Jde letos již o třetí objevení UFO v Číně. Letiště musela být ve všech případech na několik hodin uzavřena a lety odkloněny jinam.

Čínské úřady odmítly jev komentovat. Podle expertů bylo létajícím objektem letadlo nebo vrtulník čínské armády.