Ztráta spisů, které dokumentovaly výskyt UFO na území Austrálie za několik posledních desetiletí, je velkou záhadou, kterou dosud nikdo nedokázal uspokojivě vysvětlit.

Zmizení vyšlo najevo, když si místní média vyžádala tajné spisy v rámci práva na informace. Armáda nejprve mlžila, ale pak musela s pravdou ven: Vojenští archiváři marně hledají akta už několik měsíců.

"Dokumenty se nedají dohledat," oznámila armádní mluvčí Natalie Carpenterová z oddělení informací.

Jediný dokument, který úředníci našli, je o pozorování UFO v okolí vojenské střelnice Woomera. O této tajné základně v poušti na jihu země se říká, že zde armáda schovává nalezenou vesmírnou loď mimozemské civilizace.

Armáda se již obrátila na veřejnost, aby se s pozorováním UFO v budoucnu obracela na policii. Austrálie přitom patří mezi zemi s nějvětším počtem pozorování nevysvětlitelných létajícich objektů na světě.