Manželka se chce rozvést. Musím?

Právní poradna pro zoufalé muže

Právní poradna pro zoufalé muže
Foto: Blesk pro muže

26. srpna 2009 | 06:00

PRAVIDELNĚ KAŽDOU STŘEDU. Otázka čtenáře: S manželkou se již delší dobu moc nerozumíme a ona vyhrožuje rozvodem. Přitom máme ale dvě malé děti (4 a 5 let). Rozvádět se za žádnou cenu nechci. Mám obavu, že mě o děti připraví. To to s ní raději nějak vydržím a budu doufat, že se to časem nějak srovná. Mohu proti rozvodu něco dělat?

 

Odpověď odborníka Luboše Patery: Rozvodovost je bohužel vysoká a většinu návrhů na rozvod podávají ženy, často z malicherných důvodů. To však neznamená, že i vaše manželství musí být za každou cenu rozvedeno, jen proto, že si to manželka přeje.

Podle zákona o rodině totiž mají-li manželé nezletilé děti, nemůže být manželství rozvedeno, pokud by to bylo v rozporu se zájmem těchto dětí. Takže nezodpovědné rozbíjení rodiny nemusí být úspěšné.

Pokud skutečně ona podá návrh na rozvod, tak se soud nejdříve bude zabývat rozhodováním o výchově dětí. V tomto soudním řízení vám potom soud může přímo nařídit, abyste podstoupili rodinnou terapii. Takže není nic ztraceno a vy dětem rodinu zachránit můžete.

Váš Luboš Patera, Spravedlnost dětem.

Autor: hop
Sdílej na facebooku

Komerční sdělení

Diskuse (Komentářů: 6) Přidat názorPřidat názor

screamer: si už delší dobu nerozumějí? Je v tom nevěra, peníze, bydlení? Každá situace bude mít potom jiné řešení a následně i vliv na děti. Spoléhat jen na "přátelství" mezi partnery může být cesta do pekel a může končit násilím a možná i tragédií... (21. 09. 2009 06:41)

anka: tady nejde o sebeuctu....tady jde o to, aby co pan udela, mohl mit normalni vztah se svou ex, prave kvuli detem. Tady nejde o ego dotycneho, ale o deti. (30. 08. 2009 20:00)

anka: no, vzdyt to jsem rekla? Jen rikam, ze se musi pozvednout nad sve pocity....a snazit se civilizovane udrzet pratelsky vztah se svoji ex, kvuli detem , protoze deti za to nemuzou a potrebuji oba dva rodice... (30. 08. 2009 19:56)

gotzur: Žádost o rozvod podáte paradoxně nakonec vy, i když se rozvádět nechcete, ale jste okolnostmi přinucen udělat to, aby jste si zachoval alespoň špetku sebeúcty. (30. 08. 2009 15:18)

mumla: Nemá cenu udržovat manželství za každou cenu a pokud se chce jeden opravdu rozvést (nemyslím kvůli malichernosti), měli by jít od sebe. Nemůžete nikoho nutit, aby s Vámi byl jen proto, že Vy se ho nehodláte vzdát. (29. 08. 2009 09:16)

Zobrazit celou diskusi

reklama

ikona

Nejnovější články z kategorie

Opilec prospal noc na střeše: Sundat ho museli hasiči

Opilec prospal noc na střeše: Sundat ho museli hasiči

Velký rozruch zavládl včera ráno v lázních Luhačovice. Lidé tam totiž ráno na střeše domu v centru města uviděli ležet nehybné tělo. Domnívali se,…celý článek

Sex jako nástroj moci: Boj proti mnohoženství

Sex jako nástroj moci: Boj proti mnohoženství

K militarizaci ochrany dětí došlo při největším policejním zátahem na děti v americké historii. Viníkem prý byla sekta, která měla za cíl plodit děti…celý článek

Sex jako nástroj moci: Masakr dětí v usedlosti Waco

Sex jako nástroj moci: Masakr dětí v usedlosti Waco

Vlna falešných obvinění ze znásilnění a údajného týrání dětí dosáhla ve Spojených státech vrcholu za Clintonovy administrativy.celý článek

Počasí

Dnes
Zítra
Pozítří
Počasí podrobně
ikona

Biják

Hvězdy se sjíždějí do Cannes v čele s Brucem Willisem

Hvězdy se sjíždějí do Cannes v čele s Brucem Willisem

V jihofrancouzském Cannes bude dnes večer slavnostně zahájen 65. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Do 27. května…celý článek

ikona

Pro ženy

ikona

Auto.cz

Doro PhoneEasy 740: První mobil pro seniory s Androidem

Doro PhoneEasy 740: První mobil pro seniory s Androidem

Švédský výrobce telefonů a komunikačních zařízení Doro se specializuje na zařízení pro seniory. Nejnovější mobil, který nese označení…celý článek

Nymburk vyzve zase Prostějov, Děčín v rozhodujícím zápase padl

Nymburk vyzve zase Prostějov, Děčín v rozhodujícím zápase padl

Potřetí za sebou budou hrát s Nymburkem o ligový titul basketbalisté Prostějova. Hanáci dnes v rozhodujícím pátém semifinálovém…celý článek

ikona

Top články na Blesk.cz