Konečně jsme světoví! Po Australankách se svlékly i české prvoligové fotbalistky! Děvčata, hrající první ligu za družstvo Infotech Hradec Králové, ukazují na kalendáři pro příští rok své půvaby. A bez většího ostychu. "Chtěli jsme, aby si všichni uvědomili, že nejsme žádné mužatky, ale hezké ženské," řekla Blesku Kateřina, dívka z titulní strany nového kalendáře. "Manažer nás sice musel chvíli přesvědčovat a všechny se mu zlanařit k focení nepodařilo, ale nakonec nás sedm odvážných souhlasilo s focením," líčila nám Kateřina Urbancová (17) z Pardubic, co předcházelo vzniku prvního kalendáře s nahým prvoligovým družstvem v Čechách. Za vše prý mohla její bývalá kolegyně z královéhradeckého družstva Eva Kňavová, která z Austrálie z reprezentačního zájezdu přivezla kalendář s nahým australským fotbalovým reprezentačním družstvem žen. Nápad byl na světě hned, jenže... Z dvaceti děvčat, která hrají v Hradci Králové první ligu, kývlo na kalendář sedm. Ostatním to buď zakázali manželé, nebo nedovolilo povolání. Například učitelek. Jako první šla k fotografovi právě Kačenka. "Nevěděla jsem, co mě čeká. Byla jsme roztřesená, navíc mě tam manažer sice přivezl, ale strčil mě do dveří k cizímu chlapovi a odešel. A já se tam měla svléknout," vzpomíná Kateřina. V ateliéru byla prý zima, a tak ochotně souhlasila se dvěma panáky na kuráž. "Svlékla jsme se a stála tam roztřesená před cizím chlapem, který navíc v tu chvíli ještě zamkl ateliér se slovy, aby tam nikdo náhodou nevlezl. V tu chvíli ve mně byla malá dušička a už jsem se viděla znásilněná," bez kousku studu popisuje Kateřina fotografování a z očí jí blýskají čertovská světýlka. K žádnému násilí však naštěstí nedošlo. Ale po fotografování byla prý víc zničená než po mistrovském utkání. "Modelkám vůbec nezávidím. Čtvrt hodiny jsem musela být zkroucená v jedné poloze a čekat, až si pan fotograf nastaví světla. Pak jednou cvaknul a řekl, ať ještě vydržím, že to zkusí s jiným nastavením. Bolelo mne celé tělo," otřásla se při vzpomínce Kateřina a dodala, že na focení nebylo nic erotického. Jo, to prý kdyby ji fotil nějaký mladý, vysoký, černovlasý fotograf, to by bylo jiné... smála se Kačenka, která se nestyděla s námi hovořit o čemkoli. I na téma, jak je to s lesbičkami v ženském fotbale. Prý v některých družstvech je to většina dívek. V Hradci Králové prý také jsou. "Dokud mi některá z nich neřekne, že mě miluje, tak mi to nevadí. Když se jim to líbí, tak ať si to užijí. Já jsem ale rozhodně na chlapy," směje se na závěr. Kalendář se podle všech, kteří ho viděli, povedl. Líbil se i soupeřkám. Dokonce Kateřina viděla, jak si na lavičce soupeřova týmu ukazují podle fotek v něm, která je která hráčka. Doufá prý, stejně jako manažer družstva, že i kvůli kalendáři přijde na jejich mistrovská utkání příští rok v Malšově Lhotě, na okraji Hradce Králové, víc diváků. Ta necelá stovka, co chodí nyní na páté družstvo ligy, je žalostně málo.