Svůdná latinská kráska Eva Mendesová nenávidí sex, který musí provozovat před kamerou. Ve svém posledním filmu We Own The Night si tohoto utrpení ovšem užila do sytosti. Režisér James Gray ji dokonce nutil masturbovat před kamerou. Sebeukájení navíc celý děj filmu otevírá. Devětadvacetiletá kráska se mu nevyhnula ani po tříhodinovém přemlouvání režiséra. Do celé hry se vložil představitel hlavního hrdiny Joaquin Phoenix, který Evu k natočení "důležité" scény nakonec přemluvil. "Pamatuji si, jak jsem byla to ráno tak vyděšená a skutečně se snažila to zablokovat, ale musela jsem to prostě udělat. Obvykle to vnímáte jako časovanou bombu, ale to ráno to bylo několik hodin rozhovorů mezi mnou a Joaquinem a Jamesem. Pořád dokola jsem mluvila a snažila se z toho dostat. Tak jsem si prostě řekla, že na to zapomenu, a udělala to. Byla to poslední scéna, kterou jsme natáčeli, což bylo po třech měsících společného života, to mi skutečně pomohlo. Ta scéna je erotická, ale vychází z lásky," svěřila Eva britskému deníku The Sun. Na Joaquina se nezlobila, že ji k sexu přemlouval. Během natáčení jí totiž mnohokrát pomohl překonat natáčení erotických scén a zpříjemnit je. "Jsem velký profesionál a v práci obvykle nepiju, ale to ráno jsem si něco musela dát," přiznala herečka.