Co říkáte na českého režiséra Filipa Renče?

„Museli jsme si najít společný jazyk, což byla angličtina, protože tu jsme oba ovládali velice dobře. Na place určitě nenastalo, že bychom se nemohli dorozumět, protože některé informace nepotřebovaly ani slova, ale šly přes různé zkoušky a pocity. Naopak je to tak, že když herec na place nerozumí každému slovu, tím více je soustředěný.“

Připravoval jste se nějak speciálně na roli Josepha Goebbelse?

„Na tuto roli jsem se nad rámec běžných příprav připravoval tak, že jsem například na YouTube nebo na jiných médiích sledoval týdny všechno, co o Goebbelsovi existuje. To znamená i dobové reportáže. A protože byl Goebbels hodně ješitný, tak existuje i spousta privátních záběrů. Prostudoval jsem i jeho řeči. To bylo velice důležité, protože u takové historické figury, kterou v podstatě každý zná, je nutné znát i jeho mimiku.“

A jak se vám hrálo s Táňou Pauhofovou, která hrála Lídu Baarovou?

„Když jsem se s Táňou seznámil, tak jsem měl pocit, jako bychom se znali hodně dlouho. Bylo tam obrovské porozumění a sympatie. A to mě hodně překvapilo, přece jen jsme od sebe věkově hodně vzdálení. V hereckém projevu má obrovskou zralost. Potkali jsme se jako herci na jedné úrovni a to mě moc bavilo.“

Bylo natáčení fyzicky a psychicky náročné?

„Protože jsme hodně točili noční scény, tak ty byly náročné. Nejen že se dlouho čeká, ale například velkou scénu točíte o půl čtvrté ráno. Co se týká nejsložitějších scén, tak to byla velká řeč v říšském sněmu. A to z toho prostého důvodu, že to bylo jedna ku jedné. Ta řeč opravdu existuje, takže jsem to musel nacvičovat tak, aby odpovídala tomu, co známe z autentických materiálů.“

Podle toho, co říkáte, musíte být velký perfekcionista?

„Velice na to dbám, abych byl na place perfektně připravený, ale nechci, abych se choval jako mašina. Herec by si vždy měl nechat určitou svobodu projevu.“

Jak se vám líbil Pavel Kříž v roli Adolfa Hitlera?

„Okamžitě jsme si padli do noty. Lidsky i herecky jsme si velice rozuměli. Když jsem viděl Pavla poprvé v masce Hitlera, tak jsem byl ohromený. V žádném jiném filmu jsem neviděl nikoho Hitlerovi tak podobného. Až jsem se toho lekl.“

Užil jste si premiéru?

„Herec tu premiéru prožívá jinak než divák, a to z toho důvodu, že se soustředí na jiné věci. Neustále se pozorujete, jestli vidíte nějakou hereckou chybu nebo nedokonalost. Bylo zvláštní slyšet se v českém dabingu, protože tak jsem se ještě nikdy neslyšel. Když jsem se díval na film, a znám rozpočet filmu, byl jsem mile překvapený z toho, že vypadá mnohem náročnější a dražší, než stál. Má hollywoodský vzhled, to se opravdu podařilo.“

Na premiéře byl i prezident Miloš Zeman, mluvil jste s ním?

„Bavili jsme se spolu docela dlouho. Bylo pro něj velice důležité, aby mi jako státník Rakušanovi vysvětlil, že scéna, kde je Lída Baarová odsouzena k smrti, je umělecká svoboda, že to tak opravdu nebylo.“