Skupina lidí poškodila panely s portréty stoletých lidí po silvestrovské půlnoci. „Přibližně třetina panelů byla zcela zničena, další posprejovány,“ sdělil autor projektu Narozeni 1918 Pavel Chalupa. Policie má podle něj k dispozici záznamy z kamer i svědectví. „Vandalové ukázali, že úcta ke stáří a respekt k historii našeho státu jsou pro ně neznámé pojmy,“ doplnil.

„My se zatím snažíme ve spolupráci s partnery uvést výstavu co nejrychleji do původního stavu,“ uvedl Chalupa. Výstava podle něj bude kompletně obnovena do pátku 4. ledna. Bezplatně přístupná výstava je složena z portrétů 28 žijících osobností, narozených v roce vzniku samostatného Československa, od fotografky Martiny Storek a krátkých příběhů fotografovaných. K vidění je na náměstí Václava Havla u Národního divadla od 19. prosince do 13. ledna. Je součástí většího projektu, který zahrnuje další výstavy, filmové dokumenty či knihy. Na projektu jeho autoři pracovali podle Chalupy čtyři roky.
4 fotografie