Čtvrtek 25. dubna 2024
Zataženo, déšť se sněhem 7°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Svatby a rozvody klanu Klausů: Brali si spolužačku, tlumočnici i asistentku

• Autor: bud,vr -
    28. 1. 2019
    05:10

Podívejte se na více či méně úspěšné sňatky, kterými si za poslední půlstoletí prošla rodina Klausových. Největším „držákem“ je bývalá hlava státu Václav Klaus, který loni s Livií oslavil zlatou svatbu. Jeho synové Václav mladší a Jan už tak úspěšné vztahy neměli, oba šli k oltáři už dvakrát.

• 1.Václav Klaus a Livia (1968 – dodnes)

Manželství bývalého českého prezidenta Václava Klause (77) se spolužačkou Livií trvá přes 50 let, vzali se v roce 1968 a líbánky strávili ve slovenských Tatrách. Za 14 měsíců od svatby se manželům Klausovým narodil prvorozený syn Václav, později pak druhý syn Jan. Manželství je pevné i přes rozličné spekulace o Klausově „chození na červenou“ a letuškách.

1968 – dodnes:  Mladý ekonom Václav Klaus se oženil se spolužačkou Livií. Spolu jsou už půlstoletí. 1968 – dodnes: Mladý ekonom Václav Klaus se oženil se spolužačkou Livií. Spolu jsou už půlstoletí. | archiv Blesku, ČTK

• 2.Václav Klaus mladší a Kamila (1995 – 2012)

Václav Klaus mladší se poprvé oženil s tehdejší studentkou žurnalistiky Kamilou Pojslovou v roce 1995, vydrželo jim to 17 let. Přestože Klaus oznámil rozchod s manželkou v dubnu 2010, na rozvodové stání čekal další dva roky. „Již delší dobu žijeme odděleně. Naše vztahy jsou nadále korektní a společně se podílíme na výchově našich dětí,“ vysvětlil tehdy. Během manželství se jim narodili synové Vojtěch a Jakub a dcera Kateřina.

První svatba Václava Klause mladšího byla v roce 1995. První svatba Václava Klause mladšího byla v roce 1995. | ČTK

• 3.Jan Klaus a Veronika (2000 – 2018)

Jan Klaus (44) se oženil s překladatelkou a tlumočnicí Veronikou v roce 2000, mají spolu tři děti. O jejich manželství se mnoho neví, protože Jan, který pracuje jako manažer v energetickém gigantu ČEZ, se záměrně straní veřejnosti. Manželství skončilo v roce 2018.

2000 – 2018 Jan Klaus se oženil s překladatelkou a tlumočnicí Veronikou. 2000 – 2018 Jan Klaus se oženil s překladatelkou a tlumočnicí Veronikou. | archiv Blesku, ČTK

• 4.Václav Klaus mladší a Lucie (2013 – 2017)

O 16 let mladší Lucii (tehdy Hřebačkovou) si vzal Václav Klaus mladší v Krkonoších v únoru 2013. Obřad byl tajný a konal se v hotelu s názvem V Nebi. Na vyměňování prstýnků se dívalo 25 lidí z rodiny a úzkého kruhu přátel. „No, co vám k tomu mám říct. Bylo to hezké,“ řekl tehdy stroze novopečený ženich.

Vztah ale nevydržel, Klausovi se rozvedli na podzim 2017. „Víte, je to maminka mého dítěte a já jsem byl celých 7 let šťastný v tom vztahu, takže nechci říkat nic negativního. Jen že jsem vyčerpal možnosti nějakého slušného a spravedlivého rozchodu, takže jsem podal žádost o rozvod,“ komentoval tehdy rozvod Klaus mladší. Společně mají dceru Elišku.

Václav Klaus mladší a Lucie (2013 – 2017) Václav Klaus mladší a Lucie (2013 – 2017) | archiv Pavlíny Hřebačkové

• 5.Jan Klaus a Lucie (2019)

Bez rodiny, narychlo a v utajení. A v zasněžených tyrolských Alpách. Tak se rozhodl podruhé vstoupit do manželství Jan Klaus (44). Vybral si o 17 let mladší Lucii, kterou potkal v práci.

Podle informací Blesku se jedná o bývalou asistentku generálního ředitele ČEZ Daniela Beneše (48) a v současnosti pracuje v divizi jaderné energetiky. S budoucím novomanželem se poprvé ukázali loni v červnu, kdy ruku v ruce dorazili na narozeninovou oslavu exprezidenta Klause.

O sníh ani romantiku nebyla nouze. O sníh ani romantiku nebyla nouze. | archiv Blesku, ČTK

srtpetr ( 28. ledna 2019 17:52 )

--Najděte nahé-ženy ve vašem městě zde : My.Su/Zeny

prasatkopepicek ( 28. ledna 2019 16:54 )

Rodina Klausu = ochranci tradicnich hodnot

mbmb ( 28. ledna 2019 12:28 )

ivoadler ( 28. ledna 2019 11:04 )

Mně se Klausovic rodina líbí. Bodaj byzme mali viacej takých Klausů. Vadí jenom politickým anal fabetům.

Další videa