Řidička holdovala alkoholu celé odpoledne, přesto dostala večer hloupý nápad, že usedne za volant a odjede domů. Na parkovišti ve Velkých Opatovicích zařadila zpátečku, jenže jízda skončila katastrofou.

„Vlivem silné podnapilosti nacouvala do odstaveného přívěsu hydraulického kolotoče. Po nárazu s vozidlem popojela dopředu, aby se šla podívat na vzniklou škodu,“ popsala událost policejní mluvčí Lenka Koryťáková.

Paradoxně na přívěsu s atrakcí jde o šrámy za necelou tisícovku, naopak svou mazdu poškodila za 20 tisíc.

Ke cti řidičce patří snad jen to, že se nesnažila zmizet a nehodu ohlásila na linku 158. Navíc musela vyhledat lékařskou pomoc, protože se při nárazu lehce poranila.

Na fleku přišla o řidičák

„Policisté dechovou zkouškou naměřili ženě 1,59 promile alkoholu v dechu. S naměřenou hodnotou souhlasila a policistům odevzdala svůj řidičský průkaz,“ dodala policistka.

Kvůli své nezodpovědnosti hrozí mladé ženě stíhání pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Soud ji může poslal za mříže v rozmezí od 6 měsíců do 3 let, uložit zákaz řízení či vyměřit mastnou pokutu.

VIDEO: Opilý kamioňák ze Slovinska jel po D2 s více než třemi promile.

Kdy přibližně můžete usednout za volant po pití alkoholu vám poradí alkoholová kalkulačka