Svědek (35), který sledoval z balkonu počínání motoristy, si totiž postěžoval, že škodovka pošramotila jeho vůz odstavený na parkovišti. Strážníci si všimli, že citroën je skutečně odřený a škrábance má v přední části také škodovka.

V autě seděl za volantem muž (27), který se svěřil, že se prý snažil najít místo na zaparkování, jenže zavadil o jiné auto. „Dodal, že vozidlo má teprve dva týdny a jen o něco déle je vlastníkem řidičského oprávnění,“ uvedla mluvčí brněnské městské policie Tereza Kadrnožková.

Z jednoho piva se vyklubalo 2,6 promile

Strážníci ale měli spíš než na šoférovu nezkušenost s řízením podezření na alkohol, který cítili z jeho dechu. „Řidič přiznal, že pil pivo, prý ale jen jedno. Když dechová zkouška ukázala 2,63 promile, upřesnil, že piva měl údajně čtyři,“ dodala mluvčí.

Dohry celého případu se ujali přivolaní republikové policie. Opilý nešika je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

VIDEO: Honička za opilcem ve fabii brněnskými ulicemi.

Kdy můžete po požití alkoholu znovu za volant a jaké tresty hrozí, když se rozhodnete řídit dřív vám poradí alkulačka