Soutěž pořádá Místní knihovna Kbely pod záštitou radnice Prahy 19. Určena je všem amatérským fotografům, kteří do soutěže mohou zaslat nanejvýše tři fotografie na dvě témata. První téma je volné, druhé téma zní právě Kbely můj domov. K přihlášeným fotografiím je zapotřebí uvést jméno, adresu a případně jejich název. Fotografie musí být rovněž v rozlišení vyšším než 1200 pixelů.

Zasílat je lze na e-mailovou adresu vrba.vladislav@seznam.cz, popřípadě na nosiči do kbelské knihovny v provozních hodinách. Nejpozději tak lze učinit 6. září, odkdy se vyhodnocením fotografií bude zaobírat odborná porota. Ta 21. září na Kbelském posvícení vyhlásí výsledky a předá vítězům ocenění. Úspěšné fotografie a jejich autory posléze bude čekat výstava v knihovně.