Před dvěma měsíci si vyrazil na dovolenou do Thajska. „Půjčili jsme si na výlety motorku, ale pán v autě v protisměru zavinil bouračku,“ svěřil se Milan.

Na pravé noze se poprvé v životě koukal na obnaženou holenní kost. „Musel jsem do nemocnice, deset stehů vnitřních, dvacet vnějších. A bylo po koupání,“ líčí.

Myslel, že má tím pádem už vybráno, ale osud si chystal další povyražení. „V úterý mi na zkoušce v Divadle Radka Brzobohatého praskla achilovka. Rána jako z děla, chvilku jsem myslel, že po mně fakt někdo vystřelil,“ popsal situaci herec.

Následná bolest ho ujistila, že jde znovu o nohu. Pro změnu levou. „Kvůli natáčení a zkoušení v divadle jsem musel odmítnout operaci, snad to zvládnu bez ní,“ doufá Enčev. Prvního Lakomce už s tímto zraněním odehrál, a i když mu kolega Jan Rosák (72) nedával moc šancí, dokázal to.