Sytě žlutá dodávka neušla pozornosti policistům z pohotovostní motorizované jednotky na Brněnské ulici. Protože si ověřili, že vůz řídí muž, který má vysloven hned trojí zákaz řízení, povolali na místo posily v domnění, že by muž chtěl před policisty ujet. „Tahle domněnka se potvrdila hned poté, co řidič zahlédl ve zpětném zrcátku policejní hlídku. Sešlápl plyn a začal ujíždět po Jižní spojce ve směru na Černý Most,“ popisuje mluvčí Policie ČR Violeta Siřišťová.

Během policejního pronásledování muž nedbal bezpečnosti provozu. Několikrát projel na červenou, svým vozem párkrát najel i na tramvajový pás. „Celé pronásledování skončilo až v době, kdy řidič vjel do ulice Ke Skalkám v Praze 10, která byla slepá,“ uvádí mluvčí. „Následně se muž pokusil z místa utéct, ale v tom mu již zabránili ,pejáci', kteří ho za použití donucovacích prostředků zadrželi.“

7. února museli pražští policisté nahánět nezbedného řidiče, který nejen že za volantem neměl co dělat, ale ještě ke všemu převážel nebezpečný a kradený náklad plynových láhví. Policie České republiky

Při kontrole vozidla se pak měli čemu divit. „Bylo nalezeno třicet plynových láhví, které byly odcizeny v pátek krátce po půlnoci z benzinové čerpací stanice v Praze 5,“ uvádí Siřišťová. Muž, který v minulosti prchal před policisty již několikrát a který má na svědomí majetkovou trestnou činnost, skončil v poutech. „Řidič bude muset vysvětlit, za jakých okolností přišel k věcem, které měl ve vozidle. V případě odsouzení mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ uzavírá mluvčí s tím, že je muž podezřelý za maření úředního rozhodnutí a vykázání.