Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 8°C

10 nejromantičtějších míst v Praze: Kam se setměním vyrazit na valentýnskou procházku?

• 10 nejromantičtějších míst v Praze.
    14. února 2020 ● 15:31

Přemýšlíte, kde oslavit Valentýna, nebo hledáte kouzelné místo, kam byste se mohli vypravit se svou drahou polovičkou? Vybrali jsme pro vás deset nejromantičtějších míst v Praze, která stojí za to navštívit.

Romantice se meze nekladou, tím spíš, když je svátek zamilovaných. Milujete se svoji drahou polovičkou magické západy slunce s výhledem na Prahu? Blesk.cz přináší deset tipů na tu pravou romantiku v hlavním městě. Tady vám vaše životní láska rozhodně řekne ano!

• 1.

Karlův most

Karlův most patří k jedněm z nejromantičtějších míst v Praze. Důkazem toho je i spousta zamilovaných dvojic, které sem míří. Nejenomže je odtud moc pěkný výhled na Pražský hrad či na Vltavu, ale taky tu můžete svou nehynoucí lásku zvěčnit portrétem, který vám namaluje některý z místních pouličních umělců. Během pár minut si můžete odnést památku na celý život.

Ideální doba schůzky? Doporučujeme v odpoledních hodinách, případně při západu slunce.

Karlův most.
    Autor: Blesk:TONDA TRAN

• 2.

Petřín

Lidé míří na Petřín většinou v květnu, nicméně toto místo doporučujeme na Valentýna též. Pokud se nechcete na romantické procházce zadýchat a chcete si užít výhled na Prahu, nasedněte na Újezdu na lanovku a nechte se pěkne vyvézt. Denně jezdí až do 23:20 hodin. Pokud zamíříte na rozhlednu, otevřeno má do 20 hodin.

Ideální čas schůzky? V 18 hodin, abyste nemuseli hlídat čas odchodu z věže.

Nejromatičtější místa v Praze

• 3.

Vyšehrad

Vyšehrad patří k nejmagičtějším a zároveň nejromantičtějším místům v Praze. Pokud hledáte ideální místo, odkud si užijete západ slunce, zde je to to pravé ořechové. Vyšehrad vám dopřeje nádherný výhled i na dominantu Prahy - Pražský hrad.

Ideální čas schůzky? Slunce dnes zapadá v 17:17, tudíž okolo 16. hodiny je to ideální.

Nad Vltavou se majestátně tyčí Vyšehrad.
    Autor: David Malík

• 4.

Strossmayerovo náměstí

Polibek pod rozkvetlou třešní? Na Strossmayeráku ano! Třešně zde kvetly celou zimu a objevíte je okolo kostela na náměstí. V malém parčíku si navíc můžete sednout na lavičku a kochat se nádherným pohledem.

Ideální doba schůzky? Než zapadne slunce.

Na Strossmayerově náměstí to už kvete

• 5.

Náplavka

Dalším romantickým tipem je náplavka. Procházka po nábřeží směrem do Podolí ruku v ruce s tím pravým nebo tou pravou - dokážete si představit něco lepšího? U zastávky Výtoň se pak nechte převézt přívozem na druhý břeh, kde si můžete užít odpolední krmení labutí.

Ideální čas schůzky? Doporučujeme odpoledne, abyste si užili jak krmení labutí a procházku, tak magický západ slunce u řeky.

Nejromatičtější místa v Praze

• 6.

Žižkovská věž

Romantice se meze nekladou. V observatoři žižkovské věže si můžete užít pořádnou nadmořskou výšku s výhledem na celou Prahu v závěsných křeslech, které jsou k dispozici.

Ideální doba schůzky? Doporučujeme odpoledne či při západu slunce.

Videomapping Apolla 11 na Žižkovskou věž, 20. července 2019.
    Autor: Blesk

• 7.

Kyvadlo na Letné

Neprohloupíte ani, pokud svou milou či svého milého vyvdete odpoledne ke kyvadlu v Letenském parku. Ještě za světla si můžete prohlédnout Prahu jako na dlani a večer se můžete kochat krásami nočního města.

Ideální doba schůzky? V odpoledních hodinách, večer zde bývá větrno.

Na Letné už to zase žije. Stalin zahájil sezónu.

• 8.

Uličky Nového Světa

Máte chuť na procházku nejmalebnějšími uličkami Prahy? V samém srdci historického jádra se můžete kochat domečky z jednoho z nejstarších míst metropole. Území za hradčanskými hradbami vás doslova okouzlí.

Ideální doba schůzky? V odpoledních hodinách, než zapadne slunce.

Nový svět sestává především z jedné táhlé uličky téhož jména, na níž navazují další dvě - Kapucínská a Černínská.
    Autor: David Malík

• 9.

Pražský hrad a Chrám svatého Víta

Praha jako na dlani a ještě procházka u takového monumentu? Samozřejmě! Výhled z Hradu při západu slunce je bezkonkurenčním a procházka po starých zámeckých schodech na Malostranské náměstí vás přímo uchvátí.

Ideální doba schůzky? Mezi 15. a 16. hodinou až do večerních hodin.

Chrám svatého Víta se dočká nových, majestátních varhan.
    Autor: Blesk:Martin Sekanina

• 10.

Ostrov Kampa

Romantická Kampa a její mlýny patří k nejklidnějším místům metropole. Ostrov se skládá ze dvou částí, první blíže ke Karlovu mostu je tvořena malým útulným náměstíčkem a druhou tvoří park. Ideální romantická procházka v malebné části Prahy.

Doporučujeme v odpoledních hodinách.

Rybářský domek na Kampě.
    Autor: Blesk:David Malik