Primorsko

Primorsko je českou oázou na bulharském pobřeží, v restauracích najdete menu v češtině. Na své si tu přijdou milovníci relaxace na pláži i aktivní dovolenkáři – můžete si zde zapůjčit horská kola či sportovní potřeby, potápět se. Pláže jsou prostorné, dlouhé, s pozvolným vstupem do moře. Nejen děti jistě uvítají návštěvu místního aquaparku s širokou nabídkou atrakcí i možností relaxace.

Sozopol

Rybářské městečko je významnou památkou – stará část je architektonickou a historickou rezervací chráněnou UNESCO. Křivolaké uličky mají neopakovatelnou atmosféru, večer ale nabízejí bujaré veselí v mnoha restauracích či diskotékách. Za zmínku stojí i krásné prostorné pláže s jemným zlatým pískem. Populární jsou místní potápěčské kurzy vedené profesionálními instruktory.

Pomorie

Prastaré město Pomorie je známé léčivým bahnem a přírodním železitým pískem hnědé barvy, který pokrývá místní pláže. Pomorie je balneologickým městem – léčí se tu onemocnění pohybového ústrojí, periferní nervové soustavy, lupénka a jiné kožní choroby, onemocnění dolních a horních cest dýchacích, gynekologické nemoci apod., a také městem vinařství, ovocnářství a dobývání soli.

Carevo

Městečko Carevo se rozkládá na dvou poloostrovech. Je příjemným letoviskem s přístavem pro malé osobní lodě. Najdete zde typické restaurace, obchody a tržiště. Určitě stojí za to vypravit se do pohoří Strandža, které je již čtvrt století národním parkem. Je jednou z nejméně objevených oblastí Bulharska. V horách je mnoho jeskyní a stop po dávných civilizacích, pobíhá tu divoká zvěř…

Nesebr

Jedno z nejstarších evropských měst je chráněné UNESCO. Nádhernou atmosféru tu tvoří zachovaná unikátní lidová architektura, ale i obyvatelstvo, které zčásti tvoří ještě potomci řeckých osadníků. Nesebr je vyhledávaným místem pouličních umělců. Večer pak nabízí zábavu v mnoha barech a diskotékách. Pláže v okolí Nesebru jsou prostorné, dlouhé a pokryté jemným pískem.