Osamostatnění rusovlasého prince a jeho manželky, bývalé hollywoodské hvězdičky, od zbytku britské monarchie, znervózňovalo ostatní členy královské rodiny i proto, že se báli, aby si Harry nebo jeho paní někde nepustili „pusu na špacír“. Sice k tomu nedošlo v show Oprah Winfreyové (66), jak mnozí očekávali, koneckonců slavná moderátorka je velkou kamarádkou Meghan Markleové, ale stalo se. Princ Harry se totiž nechal nachytat ruskými vtipálky a prozradil, co bylo zdrojem hádek v královském paláci.

Harry si s princem Williamem (37), následníkem trůnu, měl přestat rozumět poté, co mladší z královských bratrů v roce 2015 opustil armádu. Díky své službě získal vévoda ze Sussexu střízlivější pohled na svět. „Byl jsem deset let v armádě, takže jsem normálnějším, než by si moje rodina přála věřit,“ řekl podle Mirroru dvojici ruských žertéřů. Díky tomu prý po odchodu z vojska, což byla práce, která ho naplňovala, dokonce zvažoval, že si najde nějaké docela obyčejné, civilní zaměstnání: Například jako hasič nebo trenér ragby.

Tento pohled na celou věc potvrzují zdroje blízké rodině, které uvádějí, že Harrymu prý nejvíce vadilo jeho postavení. Zdálo se mu, že v rodině hraje takzvané druhé housle. „Harry vždy hledal náznaky, že k nim patří, ale brzy vše, co viděl - myslím si, že je špatně - byla podle něj znamení, že není potřebný. Měl poslechnout otce a zůstat v armádě. Opustit ji bylo to nejhorší, co mohl udělat,“ říkají kontakty z kensingtonského paláce. „Také jejich vztahům nikterak nepomohlo, že mu William vždy připomínal, kdo z nich bude králem...“

William navíc bere Harryho útěk do Kanady jako velké ponížení celé monarchie. Jak velkým ponížením nyní musí být odvážná Harryho slova, i když vyslovená v dobré víře, že mluví s mladou ekoložkou? Je totiž přísně zakázané, aby se jakýkoliv člen monarchie vyjadřoval do médií takovýmto způsobem. Kdyby vévoda ze Sussexu zůstal v Buckinghamském paláci, rozhodně by se nestalo, že by vůbec dostal šanci poskytnout svůj soukromý telefon dvojici ruských šprýmařů, co si pak z něj udělali dobrý den na internetu...

VIDEO: Šokující rezignace prince Harryho očima experta Forejta: O ambicích Meghan a zklamání Alžběty

Video patří k placenému obsahu Blesku