Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Skutečný návrat divoké zvěře do vylidněných měst: Po metropoli se toulala puma!

Autor: jel -
27. března 2020
13:30

Neobvyklá věc se přihodila v úterý večer ve čtvrti Ñuñoa v chilském hlavním městě. V Chile platí v souvislosti s pandemií koronaviru přes noc zákaz vycházení. Do prázdných městských ulic však v noci místo lidí vyrazila divoká puma.

Město Santiago de Chile obklopují hory, právě z nich se nejspíš do města zatoulala puma, která v prázdných ulicích hledala potravu. Na odchytu přibližně ročního zvířete, které váží 35 kilo, se podílela policie, pracovníci místní zoo i pracovníci státní chovatelské a zemědělské služby.

Puma byla uspána a převezena do Rehabilitačního střediska pro volně žijící zvířata, kde bude ještě několik dní pozorována, než ji vypustí zpět do volné přírody, uvedl na svém twitterovém účtu Metropolitní park.

„Hlásíme, že puma u nás v centru strávila klidnou noc. V současné době je zvíře v izolovaném prostoru, bez hluku a s minimálním kontaktem s lidmi,“ informoval o stavu pumy ve středu park.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.