Co pejska zaujalo, že se vlezl do zakopané plastové roury, která slouží patrně k odvodu vody, není jasné. Uvězněný kňučel a naříkal, jeho páníček proto zavolala hasiče.

„Na záchranu středně velkého psa vyjeli profesionální hasiči z Ostravy- Přívozu,“ uvedl mluvčí Lukáš Popp.

Záchrana psa ale nebyla jednoduchá. „Roura byla z velké části vedená v zemi a hasiči se tak k pejskovi museli doslova prokopat. Nakonec museli použít i hydraulické nůžky, které využívají například při dopravních nehodách, a rozstřihli rouru, aby chlupatého přítele vysvobodili,“ popsal akci Popp.

Pejsek díky rychlé a profesionální práci moravskoslezských hasičů vyváznul bez jediného škrábnutí, a ihned si jej převzal jeho majitel.

VIDEO: Hasiči často zachraňují zvířata v nesnázích.

V pražských Hostavicích hasiči zachránili psa, který spadl do studny. HZS Praha