NÁŠ TIP

Skryje

Ve Skryjích jste z Berouna za necelou půlhodinku. Vůz pohodlně odstavíte u místního kostela. Dál už se musí pěšky - třeba podél proudu řeky za zříceninou hradu Týřova, poblíž kterého žil svého času Fialový poustevník popsaný v díle Oty Pavla. Na opačnou stranu se milovníci zkamenělin zase dostanou k proslulým Skryjským jezírkům na Zbirožském potoce. Tam byste mohli při troše štěstí narazit i na trilobita nebo jiného obyvatele dávných moří.

Úterý

Kdo si oblíbil seriál Zdivočelá země, může se vydat na krátkou exkurzi po místech, kde se natáčely příhody západního letce Antonína Maděry. Z výšky silničky nad městečkem Úterý uvidíte především mnoha záběry ze seriálu proslavený kostel svatého Jan Křtitele ze sklonku 17. století, dílo věhlasného barokního stavitele Kryštofa Diezenhofera. Také si ale můžete obhlédnout radnici či hospodu, kde se odehrávaly scény seriálu zejména z horkého roku 1945.

Bečov

Srdce krásné a turisty dosud neobjevené oblasti Slavkovského lesa – Bečov nad Teplou s unikátním relikviářem svatého Maura (druhá nejvýznamnější památka u nás hned po korunovačních klenotech) a znovuobnovenou botanickou zahradou, která svého času konkurovala i Průhonickému parku - najdete na půl cestě mezi Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi. Návštěvu oblasti je nejlépe začít už v klášteře premonstrátů v nedaleké Teplé. Areál s nádhernými gotickými i barokními stavbami, obývaný mnichy už od konce 12. století, ukrývá mimo jiné i věhlasnou knihovnu a muzeum.