Velmi kuriózní případ řešili policisté na Tišnovsku. Přivolala je tam ostraha prodejny, která přistihla zloděje při krádeži. No, přistihla. Zloděj dělal vše pro to, aby jeho krádež nikomu neunikla.

Chtěl přitvrdit

„Muž, který nadýchal dvě promile alkoholu, kradl krabici láhvových piv tak okatě, že jej ostraha při krádeži prostě musela přistihnout. Policistům muž vzápětí vysvětlil, že krade, aby se dostal za mříže. Řekl, že pokud by to nestačilo, je připraven udělat klidně i něco horšího,“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Muž skončil v cele, kde vystřízlivěl. Policistům pak vysvětloval, že musí do vězení. Seznámil se totiž se ženou, jejíž partner skončil ve vězení. Následně za mříže musela i ona. Jenže když se vrátila z věznice, byl nazpět i její bývalý partner, kterému dala přednost.

„Nucený zlodějíček je proto přesvědčen, že k opětovnému navázání vztahu s milovanou ženou potřebuje zkušenost právě z pobytu za mřížemi. Bez něj u ní nemá šanci,“ vysvětlil Malášek.