Karlosi, jaké máte první ohlasy na film o sobě?

„Víceméně pozitivní. Ale ještě vydržte, premiéra byla pro pozvané, ti většinou kritizují málo. Opravdový feedback bude až 25. ledna, kdy jdeme do kin. Diváci se můžou přesvědčit, jestli je Vémola doopravdy takový blázen, jak se o něm píše. Nebudou zklamaní.“

Prý bylo natočeno asi 600 hodin filmového materiálu. Kdo rozhodoval, co tam dát a co ne?

„Já ne, já to ani nechtěl dopředu vidět, chtěl jsem mít stejný autentický první dojem jako diváci. Ale rejža, když viděl nějaké citlivé téma, jako byl třeba můj bratr (který údajně zveřejnil Karlosovy lechtivé záběry a pokusil se ho tím vydírat – pozn. red.), tak s tím za mnou přišel. Když jsem se na to díval, na ty dámy a stripkluby a podobně, říkal jsem si, jestli se na tohle musejí dívat mí rodiče, moje děti a manželka. Mně je to jedno, nedělám ze sebe neviňátko, ale poslal jsem ho s tím za Lelou, ať to ona posvětí. Domluvili se, že to v tom dokumentu nebude. A až na tiskové konferenci jsem se dozvěděl, že tam něco dal! Takže teď se bude zodpovídat jí, to půjde mimo mě. Měl jsem za to, že to tam nebude!“

Vidíte ve vztahu k vašemu bratrovi nějakou cestu k nápravě?

„U mě ne. V životě jsem dost striktní – jak v jídelníčku, tak v názorech a přesvědčeních. Když mě lidi zradí, nepřeji jim nic špatného a nemstím se, ale ze života je eliminuji. Bohužel, rodinu si vybrat nemůžete, přátele naštěstí ano. On udělal, co udělal... Měl svoje důvody, takže žiju dál šťastně bez něj a doufám, že on beze mě taky. Tím to pro mě končí.“

Végh mě bude každý den nenávidět, jde zpět do pekla. Slibuju, že ho porazím, říká Vémola. isport.tv

Váš životní styl ale vypadá velice opulentně. Jakou máte třeba měsíční režii?

„Abych pravdu řekl, nevím. Nejsem úplně finančně gramotný. Ale o řadě věcí si lidé myslí, jak jsou drahé, ale nejsou. Jsem v pozici, kdy bych si mohl koupit třeba ferrari, ale raději si pořídím lva, kterého dostanete v podstatě zadarmo. Stejně tak mám štěstí, že mě sponzoruje klatovské kuřecí. Kromě toho, že živí mě, protože mám velkou spotřebu masa, dávají ho i mým zvířatům. Můj kamarád říká, že mám spotřebu jako tryskáč, ale moje životní filozofie je, že žiju každý den, jako by zítřek neměl být. Je to i moje motivace – když vyhraju, tak to utratím! Teď mám v plánu slona.“

Točí se v MMA velké peníze?

„Určitě ne. Myslím, že v Česku není ani pět fighterů, kteří nemusejí chodit do práce a živí se jen tím, že dělají MMA. Náš sport je pořád pozadu, ale všechno jednou bude. Před deseti lety nebylo vůbec nic, za deset let budeme zase někde jinde – a jednou budeme i na olympiádě!“

O svém konci v MMA si rozhodnete sám?

„O tom rozhoduje hlavně zdravotní stav. Už mám hodně najeto... Když se mi podaří vyhrát odvetu s Attilou Véghem, tak jsem si všechny motivace a góly (cíle – pozn. red.) splnil. A bude mi chybět ten důvod, proč ráno vstávat a brát prášky na bolest. Přenechám to mladším a budu se hlavně věnovat dětem, na které jsem neměl tolik času.“

A když prohrajete?

„To už by tam nebyl vůbec žádný motor. To už nevím, co bych dělal sám se sebou.“

Co budete dělat, až skončíte s MMA?

„Třeba budu mít dalších osm dětí! Budu dělat to, co mě naplňuje a baví.“

Chtěl byste, aby vaše dcera chodila se zápasníkem MMA?

„Rozhodně nebudu kecat dětem do toho, s kým mají randit. Budu je podporovat a doufat, že si vyberou správně. A snad malinko líp než zápasníka MMA!“