Těžká zranění si chlapec přivodil pádem ze zhruba šesti metrů. První pomoc hochovi poskytli členové horské služby. „Pacient utrpěl poranění hlavy a mozku, zasahující lékaři nevyloučili ani další možná zranění. Chlapec byl v bezvědomí a v přímém ohrožení života,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

V průběhu zásahu u něj dokonce došlo i k selhání krevního oběhu. „Záchranáři musely zahájit nepřímou srdeční masáž, podávání léků, zaintubovat dýchací cesty a zajistit přístrojem řízenou ventilaci. Podařilo se jim obnovit činnost srdce a pacienta připravily k transportu do zdravotnického zařízení,“ dodal mluvčí.

Vrtulník jej ve velmi vážném stravu šetrně přepravil do ostravského traumatologického centra.

VIDEO: Dvaapadesátiletou zraněnou lyžařku musel do nemocnice převést vrtulník.

Dvaapadesátiletou zraněnou lyžařku musel do nemocnice převést vrtulník Horská služba ČR