Netanjahu je po operaci. Premiérovi odstranili prostatu, v nemocnici zůstává

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu
21
Fotogalerie >
Diskuze (4)

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes úspěšně absolvoval odstranění prostaty a zotavuje se v jeruzalémské nemocnici, informovala s odvoláním na vedení zdravotnického zařízení agentura AP. Očekává se, že hospitalizace 75letého politika bude ještě několik dní pokračovat.

Operaci podstoupil předseda vlády Netanjahu v době, kdy se potýká s různými krizemi v čele s válkou v Pásmu Gazy proti teroristickému hnutí Hamás. 

Netanjahu je zároveň souzen pro podezření z korupce a podvodu a v příštích dnech měl v procesu vypovídat. Soud nicméně vyhověl žádosti jeho právníka, aby vzhledem k lékařskému zákroku výpověď odložil.

Dvouhodinová operace

Na operaci šel Netanjahu poté, co u něj zdravotní prohlídka tento týden odhalila infekci močového ústrojí způsobenou nezhoubným zvětšením prostaty.

U starších mužů jde o poměrně častý problém a nemocnice po dnešním zákroku uvedla, že byl úspěšný. Operace trvala asi dvě hodiny a premiér při ní byl v celkové anestezii.

Pravomoci předal ministrovi spravedlnosti

Své pravomoci Netanjahu dočasně předal ministrovi spravedlnosti Jarivu Levinovi, stejně jako v březnu, když musel na operaci kýly. Hospitalizován byl také loni kvůli zavedení kardiostimulátoru.

Na problém zdravotníci přišli ve středu při prohlídce v jeruzalémské nemocnici, napsal zpravodajský web The Times of Israel. Netanjahu pak začal brát antibiotika, která na infekci zabrala, uvedla premiérova kancelář.

Video se připravuje ...
Video Česká velvyslankyně z místa masakru hudebního festivalu Nova: Uctít památku zemřelých přijely tisíce lidí - Bára Holá

 

Hlavní články

Doporučujeme

Články odjinud