
Nosíte je i vy? Trendy účesy, které ničí vaše vlasy
Která z nás by nechtěla mít krásné, husté a zdravé vlasy? V honbě za dokonalým vzhledem ale někdy sáhneme po účesech, které našim kadeřím dávají pořádně zabrat. Některé z nich mohou vést k lámání vlasů, řídnutí, a dokonce i k jejich vypadávání. Které trendy účesy vám mohou tajně škodit a bude lepší se jim raději vyhnout?
Těsné culíky a drdoly
Jsou praktické, vypadají elegantně, ale taky jsou velmi zrádné. Řeč je o těsných culících a drdolech, které napínají vlasovou pokožku a vytvářejí tak na vlasy obrovský tlak. A čím častěji je nosíte, tím větší bude riziko, že vlasy začnou ustupovat od čela nebo se lámat v místech, kde je gumička nejčastěji svázaná. Tah vlasů směrem vzhůru způsobuje tzv. trakční alopecii – typ vypadávání vlasů způsobený tahem, který oslabuje folikuly. Nejčastěji se to projevuje v oblasti spánků nebo kolem čela.
VIDEO: Jemné vlasy: Jak jim dodat kýžený objem?
Video se připravuje ...Příčesky a prodloužené vlasy
Příčesky a prodloužené vlasy jsou skvělým řešením pro rychlé zahuštění nebo prodloužení, ale jejich nasazení často vyžaduje lepidlo, kovové sponky nebo pevné úchyty, které tahají za vaše vlastní vlasy a celkově vlasové kořínky velmi zatěžují. Pokud bez prodloužených vlasů nemůžete být, hledejte co nejšetrnější metody a nezapomínejte na pravidelné kontroly u odborníka.
Copánky a dredy
Africké copánky, francouzské copy nebo dredy sice vydrží dlouho a vypadají originálně, ale i ony mají svou stinnou stránku. Pokud jsou příliš utažené, vlasy jsou neustále pod tlakem a trpí. Navíc pod zapletenými vlasy často dochází ke zhoršenému přístupu k pokožce hlavy – ta se hůře prokrvuje, vlasy mohou být oslabené a více vypadávat.
VIDEO: Jak na přirozené vlny na dlouhých i polodlouhých vlasech?
Video se připravuje ...Časté tepelné úpravy
Teplo je velký nepřítel zdravých vlasů – zvlášť pokud používáme horké nástroje denně a bez jakékoli ochrany. Žehličky, kulmy či horkovzdušné kartáče mohou při vysoké teplotě narušit vlasové vlákno, vysušit ho a způsobit jeho lámání nebo třepení. Největším prohřeškem je žehlení mokrých nebo vlhkých vlasů – to je doslova „přepálí“.
Neustálé barvení a chemické úpravy
Změna barvy může být osvěžující, ale časté zesvětlování, trvalá nebo chemické narovnávání vlasů je velmi oslabují. Chemické složky narušují strukturu vlasu, což může vést nejen k lámání, ale i k postupnému řídnutí. Pokud barvu měníte často, investujte do kvalitní vlasové péče a pravidelně si dopřávejte regeneraci.