
Tyhle české filmy neměly nikdy vzniknout! 5 nejhorších filmových propadáků po revoluci
Doba po sametové revoluci přinesla svobodu, vzdor, jistou otevřenost a potřebu konečně ukázat, co všechno můžeme a dokážeme. Začaly se točit filmy, které by dříve rozhodně neprošly cenzurou, explicitně se ukazovaly sexuální scény, lidé si dělali legraci z politiky a vymýšleli nejrůznější bizarnosti. Vznikla tak celá řada filmů, které se ale vůbec nepovedly, nebo to jejich tvůrci ve všech ohledech poněkud přehnali. Pojďme si několik z nich připomenout!
1/5: Playgirls. Ani nahota nezachránila hodnocení filmu
Autor: ČSFD.czPrvní snahou bylo ukázat nahotu a přiblížit svět erotických salónů pro bohatou klientelu. Češi však nikdy nenatočili žádný erotický film, který by za to stál, a snímek Playgirls podle předlohy úspěšného spisovatele Vladimíra Párala se tak stal absolutním propadákem. Ničemu nepomohlo, když se natočil ještě druhý díl. Režisér Vít Olmer do svého filmu z roku 1995 obsadil Simonu Chytrovou, Martinu Adamcovou, Kateřinu Kornovou, Michaelu Kuklovou, Jiřího Pomeje, Oldřicha Víznera nebo Bronislava Poloczka. Jenomže nahotinky v tomto snímku nezaujaly, příběh byl velmi slabý. Film Playgirls tak získal hodnocení 12 % na ČSFD a zařadil se mezi nejhorší české filmy všech dob.
2/5: Waterloo po Česku. Marný pokus o erotiku
Autor: ČSFD.czDalším marným pokusem o erotiku je film Víta Olmera na motivy jeho vlastních manželských erotických povídek. Waterloo po česku natočil v roce 2002 a do hlavních rolí obsadil Jiřího Krampola a Evu Holubovou. Jenomže kritika tento dobře míněný počin jednoznačně ztrhala a označila ho jako vůbec nejhorší český film všech dob. Na ČSFD má hodnocení pouhých 7 % a recenzenti důrazně varují před jeho sledováním!
3/5: Nebát se a nakrást. Ještě větší blbec než kdy předtím
Autor: ČSFD.czLuděk Sobota byl vždycky sázkou na jistotu, co se týká humoru. V komedii Nebát se a nakrást se však snažil marně, protože tento film Františka Filipa z roku 1999 diváky absolutně znechutil. Humor se totiž jaksi nekonal. Tvůrci se zřejmě snažili vtipně ukázat porevoluční podnikání, ale s nerozbitným sklem to prostě nevyšlo. Luděk Sobota tak bohužel vypadá jako ještě větší blbec než v Olmerově komedii Ještě větší blbec, než jsme doufali a film si vysloužil 11% hodnocení na ČSFD, a to i přes snahu mnoha skvělých herců, jakými jsou Taťjana Medvecká, Jan Přeučil, Václav Postránecký nebo Naďa Konvalinková.
4/5: Jak ukrást Dagmaru. I Češi mají agenta 007
Autor: ČSFD.czSnaha blýsknout se českým agentem 007 také nedopadla nejlépe. Předem bylo jasné, že nejlepší bude uhrát to na bláznivou komedii, ale šílený a supertajný agent Vašek Hruška v komedii Jak ukrást Dagmaru z roku 2001 diváky spíše odradil. Film režíroval Jaroslav Soukup a známých herců je v něm tedy pomálu, hlavní role obsadili Jaroslav Sypal a Petra Martincová. Komedie si tak vysloužila v hodnocení na ČSFD pouhých 10 % a na žebříčku nejhorších českých filmů postoupila povážlivě nahoru.
5/5: Andělská tvář. Pokus o mysteriózní historické drama
Filmové propadákyAutor: ČSFD.czAni dobře zamýšlený film Andělská tvář, který se před svou premiérou velice propagoval, nedopadl vůbec podle očekávání. Přitom není úplně nejhorší. V roce 2001 jej natočil Zdeněk Troška podle předlohy Hany Marie Kornerové a do hlavních rolí romantických postav obsadil Michaelu Kuklovou, Filipa Blažka nebo Jiřího Pomeje. Známých a skvělých herců zde hraje hodně, například Jan Přeučil, Naďa Konvalinková, Jitka Ježková, Josef Vinklář, Marek Vašut, Květa Fialová, Miriam Kantorková a spousta dalších. Příběh se odehrává v romantickém 19. století a ukazuje jak napětí, tak tajemství, vášeň, drama. Ovšem divákům se to celé zrovna moc nelíbilo, příběh vůbec nepůsobil autenticky a film nedosáhl původně zamýšlených kvalit. Na ČSFD pak získal hodnocení 36 %.