Nekonečné seriály podle počtu dílů:
U nás ve Springfieldu - 15 762 dílů
General Hospital - přes 15 tisíc dílů
Tak jde čas - přes 14 tisíc dilů
Coronation Street - 10 287 dílů
Santa Barbara - 2137 dílů
Místo činu - 1306 dílů
Simsonovi - 809 dílů
Zákon a pořádek - 545 dílů
Chirurgové - 462 dílů
Dallas - 356 dílů
M.A.S.H. - 256 dílů
Tak jde čas

Tento americký seriál je doslova králem televizní výdrže. Tak jde čas (v originále Days of Our Lives) se začal vysílat už v roce 1965 a běží dodnes – což znamená přes 14 tisíc epizod a téměř 60 let na obrazovce! Děj se točí kolem rodiny Hortonových a dalších obyvatel fiktivního města Salem, jejichž životy jsou plné dramat, lásky, zrady, návratů z mrtvých i šílených zvratů, které občas hraničí se sci-fi. U nás se seriál vysílal v 90. letech na Nově a získal si i české fanoušky. Na ČSFD má hodnocení 43 %, ale to nezabránilo tomu, aby se stal jedním z nejdéle běžících seriálů všech dob.
Dallas

Milovníků Dallasu by se našlo jistě mnoho, tento seriál má nejen hodně dílů, ale také se napříč časem u nás vysílal poměrně dlouho a na obrazovky se stále vracel. Celkem 14 sérií s 356 epizodami se natáčelo v letech 1978 až 1991. U nás v 90. letech nebyla snad jediná rodina, která by tento seriál nesledovala. Seriál ukazoval osudy americké smetánky, rodiny texaského evropského magnáta J. R. Ewinga, jejich spletité vztahy i intriky. Z herců si můžete pamatovat například Patricka Duffyho, Lindu Gray, Victorii Principal nebo třeba Priscillu Presley. Po skončení tohoto seriálu byly natočeny i dva samostatné filmy: Dallas: J. R. se vrací (1996) a Dallas: Válka Ewingových (1998). V novém tisíciletí se natočily další série, ve kterých si zahráli i někteří z původních herců.
M.A.S.H

Velice oblíbeným a napříč časem dlouho vysílaným seriálem byl legendární M.A.S.H. z prostředí války v Koreji v 50. letech. Seriál měl celkem 11 epizod s 256 díly a natáčel se v letech 1972 až 1983. Patřil mezi opravdové skvosty a nešetřil nadsázkou a humorem i v těžkých chvílích korejské války. Určitě rádi vzpomínáte na své válečné hrdiny, lékaře v mobilní armádní chirurgické nemocnici. Seriál si na ČSFD vysloužil krásné hodnocení 86 % a zařadil se zároveň mezi nejlepší seriály všech dob.
Simpsonovi

Zapomenout nesmíme ani na animovaný humorný seriál Simpsonovi, který v Česku milovaly hlavně děti, i když vlastně původně pro děti určený ani nebyl. Tento satirický seriál o povedené americké rodince má celkem 37 sérií s 809 epizodami, které se točí od roku 1989 až do dneška. Své udělal také český dabing, který se stal nezapomenutelným. Každý ví, že Bárta skvěle nadaboval Martin Dejdar a Marge Jiří Lábus, v roli Lízy se vystřídaly Helena Štáchová s Ivanou Korolovou od 28. řady, a Homera v podání Vlastimila Bedrny od 13. řady nahradil Vlastimil Zavřel. Simpsonovi mají na ČSFD skvělé hodnocení 92 % a právem se zařadili mezi první desítku nejlepších seriálů všech dob.
Chirurgové

Své místo na obrazovkách si dlouho držel také seriál z lékařského prostředí Chirurgové. Tento napínavý dramatický seriál se natáčí rovněž až do současnosti, a to od roku 2005. Má celkem 462 dílů v 22 epizodách. Těší se opravdu velké oblíbenosti a na ČSFD má vysoké hodnocení 78 %.
Zákon a pořádek

A což teprve krimi Zákon a pořádek! Opět se natáčí až do dneška, a to od roku 1990. Má 25 sérií a prozatím 545 epizod. Patří mezi nejsledovanější detektivní seriály na světě a žánrem sahá až k mysterióznímu thrilleru. Kromě policejního pátrání každá epizoda vždy řeší i to, co se následně odehrává v soudní síni. Pro fanoušky je naprosto luxusní legendární záležitostí, na ČSFD si však vysloužil celkové hodnocení pouze 54 %.
Místo činu

Dalším oblíbeným detektivním seriálem je Místo činu, které se natáčí od roku 1970 až do dnešních dnů. Tento německý seriál si také našel své věrné fanoušky a sledovat můžete prozatím celkem 1306 epizod v 56 sériích, což není zrovna málo. Patří mezi nejdéle vysílané seriály v německy mluvících zemích a na ČSFD si u nás vysloužil hodnocení 59 %.
Santa Barbara

Nekonečně dlouhý zahraniční seriál, který u nás s velkým očekáváním vysílala Nova v 90. letech, měl na ČSFD poněkud nelichotivé hodnocení, a to pouhých 5 %. Někteří diváci tento počin dnes považují za naprostý odpad. Přesto si Santa Barbara své příznivce najít musela, protože bylo natočeno 2137 dílů, a to od roku 1984. Pojednává o osudech bohaté rodiny Capwellových v Santa Barbaře a sledovaly ji především ženy v domácnosti.
U nás ve Springfieldu

Opravdu nejdelším seriálem všech dob, který byl zapsán i v Guinessově knize rekordů, je seriál americké produkce U nás ve Springfieldu (Guiding Light). Tato takzvaná mýdlová opera je považována za nejdéle vysílaný pořad v americké historii. Seriál se točil neuvěřitelných 72 let, a to od roku 1937 do roku 2009. Vše začalo nejprve jako rozhlasové vysílání, od roku 1952 se dramatický seriál o mezilidských vztazích začal objevovat na televizních obrazovkách, rozhlasové vysílání pokračovalo souběžně do roku 1956. Poslední díl byl odvysílán 18. září 2009, a to 15 762. díl, což je poměrně slušné číslo. Dnešní diváky by seriál ale už příliš nezaujal, na ČSFD si vysloužil hodnocení pouhých 17 %.
General Hospital

Od roku 1963 mohli američtí diváci sledovat seriál z lékařského prostředí, který rovněž patří mezi ty opravdu nejdelší. Opět jde o typickou americkou mýdlovou operu, ovšem již lépe hodnocenou, u nás na ČSFD získala 45 % divácké úspěšnosti. Hned po seriálu U nás ve Springfieldu je pak na druhém místě v nejdéle sledovaných seriálech v Guinessově knize rekordů. Dne 17. dubna 2002 byla odvysílaná epizoda s pořadovým číslem 10 000, 20. června 2022 bylo na světě již 15 000 epizod. A teď se podržte, tento seriál se točí a vysílá dodnes.
Coronation Street

Také seriál Coronation Street si získal čestné umístění mezi nejdelšími seriály všech dob a skončil zapsán v Guinessově knize rekordů. Tato britská mýdlová opera se vysílala od roku 1960 a její děj se točí okolo osudů dělnických rodin ve fiktivním městě Weatherfield. Dne 7. února 2020 byla odvysílaná 10 000. epizoda, přičemž nyní má 10 287 dílů. Seriál měl svého času slušnou sledovanost a objevila se v něm řada celospolečenských témat týkajících se hlavně mezilidských vztahů, například nemanželské děti, homosexualita, sociální problémy, odlišné kultury a podobně. Zajímavostí je, že legendární skupina Queen s Freddiem Mercurym v čele právě na tento seriál vytvořila parodii svou známou písní I Want to Break Free. Na ČSFD pak má Coronation Street 21 %.