Svalovec evidentně razí jednoduché motto: „Cokoliv bude třeba.“ Není tedy divu, že kvůli tomu, aby byl nejlepší, neváhal mnohé obětovat. Už od osmnácti let si do těla píchá anabolické steroidy a za víc než 30 let, kdy do sebe pumpuje jed, se z něj stala obrovská svalnatá příšera. Vyhrál díky tomu v roce 2003 kulturistické klání v Sacramentu a v roce 2009 pak v Los Angeles. Ještě před měsícem vážil 141 a půl kila, ale to mu ještě nestačí.

Podstupuje proto ještě tvrdší režim, kterému říká „Větší každým dnem“. Kromě pro něj neodmyslitelných steroidů a šíleně obtížné sérii cvičení si dopřává i dietu o devíti jídlech za den a proteinové koktejly, které jsou podle jeho slov tak velké, že by se v nich dalo i utopit batole.

Na Facebooku má Rich Piana přes milion fanoušků, ačkoliv mu kvůli umělému přifouknutí svalů nechybí ani odpůrci. Sám atlet ovšem ví, že jsou steroidy špatné, a na internetu před nimi varuje. Ovšem dodává, že pokud se člověk chce profesionálně věnovat kulturistice, bez nich to nepůjde. „Ale víte co? Já jsem šťastný za všechno, co jsem si vybral. A jsem spokojený s tím, jak vše v mém životě šlo. Jsem naprosto šťastný, že… jsem si zvolil braní steroidů. Moje zdraví je v pořádku, všechno je dobrý,“ svěřil se Piana deníku The Sun.

Fotogalerie
6 fotografií