Bylo zjištěno, že žena byla usmrcena dvěma údery do hlavy ostrým předmětem, zřejmě ji pak vrah nožem několikrát bodl do trupu a uřízl hlavu. Nejsou informace o tom, že by tělo neslo známky sexuálního násilí. Díky tomu, že policisté v Praze vystavili kufry i fotografie mrtvé, ozvaly se sestry oběti a identifikovaly ji jako Otýlii Vranskou (†22), mladou ženu, která se ve velkoměstě živila prostitucí.

Ačkoliv se mužům zákona podařilo poměrně přesně rekonstruovat, co Otýlie v den své smrti dělala, od momentu, kdy vstoupila do taneční restaurace, kde hledala zákazníky, se už nic nedozvěděli. Je možné, že právě tehdy potkala svého vraha, anebo dokonce vražedkyni! Zatím chodily na oddělení vražd tisíce dopisů. Jeden přišel až v roce 1966 a ze zločinu obvinil chirurga a dobrého přítele prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka.

Ať tak či onak, ze stavu těla byli policisté schopni určit, že pachatel sice jednal v afektu, dost možná pod vlivem alkoholu, nešlo ale o vraha trpícího sexuální deviací. Případ zůstal nevyřešen.

Znáte okolnosti tohoto případu? Napište nám na tip@blesk.cz