Pondělí 28. září 2020
Zataženo, déšť 11°C

Stravovací úchylky diktátorů: Byly zdrojem životní síly?

/
 • Uchylky diktátorů ve stravování
  10. prosince 2015 ● 12:16

  Strach z otravy, kobří guláš, polévka z psího masa? Rozuměli byste si u stolu s despotickými monstry, jako byl Pol Pot nebo Adolf Hitler? Victoria Clark a Melissa Scott ve své nové knize popsaly stravovací návyky diktátorů.

 • 1.

  Polévkový Kim

  Otec současného vůdce KLDR Kim Čong-il miloval polévku ze žraločích ploutví nebo ze psího masa. Věřil, že mu to zvýší potenci a zlepší imunitu. Zatímco jeho lid trpěl hladomorem, on měl speciální tým žen na třídění zrnek rýže. Musela mít totiž stejnou velikost, tvar i barvu.

 • 2.

  Hitlerovi ochutnavači

  Že byl vůdce třetí říše vegetarián, je známá věc. Nebylo to ale z ideologických důvodů. Hitler trpěl chronickým nadýmáním a zácpami. Na konci druhé světové války už jedl pouze bramborovou kaši a vývar. Hitler měl také nepřetržitě k dispozici tým 15 degustátorů potravin. Až když žádný z nich po 45 minutách od ochutnávky nepadl na kolena, pustil se do jídla.

 • 3.

  Stalinovi vařil Putinův dědeček

  Ruský diktátor Josif Vissarionovič Stalin miloval gruzínskou kuchyni. Jeho večeře trvala šest hodin, během kterých se údajně oddával bezmezným pitkám. Zbožňoval česnekový salát, který se skládal pouze z česneku, oleje a citronové šťávy. Není příliš známé, že diktátorův kuchař byl dědeček současného ruského prezidenta Vladimira Putina Spiridon Putin.

 • 4.

  Mussoliniho přísný režim

  Benito Mussolini si prý potrpěl na rodinu a rád se stravoval pouze v úzkém rodinném kruhu. Potrpěl si ale na to, aby byli u stolu všichni připravení před jeho příchodem.

 • 5.

  Pol Potův kobří guláš

  Zatímco rolníci v Kambodži pod vládou Rudých Kmérů měli povoleno konzumovat pouze rýžovou polévku, komunistický vůdce Pol Pot si dopřával luxus. Když ho omrzela zvěřina, brandy a čínské víno, rád si pochutnal na kobřím guláši.

 • 6.

  Ceausescu kopal do jídla

  Rumunský komunistický vůdce Nicolae Ceaușescu odmítal konzumovat jídlo, které se mu nelíbilo. Dokonce i během formálních večeří ho házel na zem a odkopával. Miloval vegetariánské lasagne nebo kapra v aspiku.

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
Prohlédněte si nejlepší akty na webu DIGIarena.cz
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy