Hvězda seriálu Sex ve městě chtěla přispět k záchraně malby a rozhodla se svléknout a pózovat s několika dobrovolníky tak, aby vytvořili fotografickou kopii díla.

4 fotografie

Vévoda ze Sutherlandu se totiž rozhodl originál prodat spolu s druhým plátnem Diana a Callisto (Diana And Callisto) za sto milionů liber. V přepočtu by tedy Národní galerie ve Skotsku a Národní galerie v Londýně musely získat na odkup více než tři miliardy korun. V obou pinakotékách přitom byly obrazy v pronájmu po celých 63 let.

Galerie chtějí koupit alespoň Tizianův výjev Diana a Akteon za padesát milionů liber, peníze však musejí složit nejpozději 31. prosince.

Dvaapadesátiletá Kim se spolu s varietními umělkyněmi, tanečníky a studenty svlékla pro fotografickou obnovu díla. "Byla by to tragédie, kdyby se plátno stáhlo z veřejné výstavy," míní Cattrall.

Fotografii pořídil věhlasný umělec Tom Hunter.