„Při focení Jany Švandové (62), Markéty Hrubešové (38) a Míši Kuklové (42) vzniklo mnoho testovacích snímků. Mají pro mě velkou vzpomínkovou hodnotu,“ svěřil Gdovín Blesku důvod, proč se rozhodl otevřít tajný archiv.

K výstavě připojil fotografi několik kapitol z připravované knihy. Vzpomíná v nich, jak nahé fotky vznikaly v tropickém ráji. Jako první odhalil Gdovín ve druhé půlce 90. let Janu Švandovou. „Základ je v Janiných rtech,“ říká fotograf. „Má nádherná prsa, dokonalý pas s boky, kde si může každý domýšlet, co chce, a všechno to ladí dohromady,“ ocenil Vladimír půvaby Švandové. Když fotil Míšu Kuklovou, vypravil se spolu s ní do džungle.

„Míša na sobě měla jen bílé punčochy a lodičky. Jenže problém byl v tom, jak ji v tom sněhobílém prádle dostat skrz špinavou džungli. Nakonec ji její tehdy ještě přítel Jirka Pomeje nesl v náručí,“ vzpomíná Gdovín.

4 fotografie