Jako Kleopatra okouzlila celý svět. Za svůj život se stihla osmkrát vdát, natočit 50 filmů přemoct nespočet nemocí. Nejkrásnější a nejlépe placená herečka své doby vždy působila jako dáma, přesto byla sexsymbol. Nikdy ale nepůsobila lacině. Důkazem je i jediný akt, který se zachoval. Černobílá fotografie zamyšlené Liz si s sebou nese příběh stejně dramatický, jako byl její život.

Vzácná fotografie nahé herečky vznikla ve studiu světoznámého fotografa Roddyho McDowalla, který byl jejím dobrým přítelem už od dětství a otevřeně se hlásil k homosexualitě. Akt byl původně určený jako svatební dar producentovi Michaelu Toddovi, který se měl stát v roce 1957 jejím třetím mužem.

Zatímco Richard Buton byl o deset let déle největší láskou jejího života, Todd byl její největší vášní. Jejich společné štěstí netrvalo dlouho. O rok později producent zahynul při havárii letadla, které se ironií osudu jmenovalo „Šťastná Liz“.

Zdrcená Taylor dala fotografii asistentce Peggy a její syn ji roku 1980 prodal. Od té doby patří do soukromé sbírky realitního agenta  Jima Shaudisa, Který se ji po smrti legendy stříbrného plátna rozhodl odhalit veřejnosti.

Fotogalerie
20 fotografií