Novinky pro rok 2010 byly představeny na výstavě Motosalon v Brně. Co nového můžeme už brzy potkat na silnici?

Yamaha XT 1200Z Super Ténéré

Opravdu horkou novinkou je velké japonské cestovní enduro od Yamahy. Celkem 261 kilo těžký stroj pohání v ocelovém rámu uložený řadový dvouválec o výkonu 110 koní. Nová yamaha disponuje spoustou elektroniky (elektronický plyn, ABS) a také bezúdržbovým kardanovým hřídelem, který přenáší točivý moment motoru (114 Nm) na zadní kolo. Jezdec také ocení dobrou pozici za vyhřívanými řídítky, objemnou 23litrovou nádrž, nastavitelný štítek a boční platové kufry. Na tento motocykl se můžeme těšit už v průběhu léta.

Yamaha YT 1200 Z Super Ténéré

Největší výkon: 110 koní
Nejvyšší rychlost: 200 km/h
Pohotovostní hmotnost: 261 kg
Cena: není stanovena

Ducati Multistrada 1200

Tvář italské novinky je ve znamení futurismu. Velký endurový zobák pod přední maskou s velkými průduchy jen doplňují tento celkový dojem. Designovou lahůdkou jsou směrovky umístěné v krytech rukou. Dvouválec s největším výkonem 150 koní, doplněný šestistupňovou spojkou v olejové lázni, pohání zadní letmo uložené kolo. Elektronická rukojeť plynu »ride by wire« nabízí čtyři průběhy výkonu: Sport, Touring, Enduro a Urban. K nastavení stačí zmáčknout ovladač na řídítkách. Multistrada nabízí systém ABS a zpestřením je i pár užitečných pomocníků, například ukazatel řazení rychlosti a varovná kontrolka před nebezpečím námrazy.

Ducati Multistrada 1200

Největší výkon: 150 koní
Pohotovostní hmotnost: 189 kg
Cena: 379 000 K

Honda VFR 1200F

Asi největší letošní novinkou je Honda VFR 1200F. Zajímavá je nejen elegantním designem, ale hlavně technickými inovacemi. O pohon se bude starat nový vidlicový čtyřválec. Kapalinou chlazený motor disponuje největším výkonem 172 koní. Pohonný agregát může být spojen buď s klasickou šestistupňovou převodovkou, nebo s revolučním dvouspojkovým ústrojím. Zajímavým prvkem je také tvar sdružené koncovky výfuků a letmo uložené zadní kolo nového modelu VFR. Na záď stroje si pak majitel může namontovat dva 35litrové kufry. Tělo tvoří hliníkový rám, který je spojen s obrácenou vidlicí, jež se stará o odpružení.

Honda VFR 1200 F

Největší výkon: 172 koní
Pohotovostní hmotnost: 267 kg
Cena: 369 900 Kč

Harley-Davidson Fat Boy Special

Do temné černé barvy zahalený nový Fat Boy zapůsobí na každého milovníka americké legendy. Tato novinka navazuje na předchůdce, kterého ve filmu Terminátor 2 proslavil Arnold Schwarzenegger. Fat Boye pohání vzduchem chlazený dvouválec o zdvihovém objemu 1584 ccm a tento cruiser nabídne posez jen 680 cm nad zemí. Kdo by chtěl namítnout, že tím bude narušen komfort jízdy, toho vyvede z omylu dobře schovaný další tlumič zadního kola v rámu motocyklu.

Harley-Davidson Fat Boy Special

Největší výkon: 77 koní
Nejvyšší rychlost: 200 km/h
Pohotovostní hmotnost: 313 kg
Cena: 530 000 Kč

BMW S 1000 RR

Německý superbike na okruh i pro běžný silniční provoz? Nic není nemožné. U BMW jsme si za poslední roky zvykli na ledacos a supersportovní model S 1000RR je toho zářným důkazem. Podle posledních informací disponuje řadový čtyřválec výkonem 193 koní při pohotovostní váze dvou metráků. Design jen doplňuje to, k čemu je určen. Agresivně ostré linky kapotáže a podsedlových krytů podporují závodní ambice bavorské novinky.

BMW S 1000 RR

Největší výkon: 193 koní