Nejsevernějším golfovým hřištěm na světě je norský North Cape Golf Club,  který je umístěný 500 kilometrů za polárním kruhem na severním výběžku  Norska.

Proto je na tomto golfovém hřišti možno hrát golf 24 hodin denně stále za slunečního světla, jelikož od poloviny května do začátku srpna slunce nezapadá ani v noci.

Golfisté si tak odnášejí fantastický zážitek na celý život, jelikož hrají o půlnoci za slunečního světla. Podrobnosti k tomuto nejsevernějšímu golfovému hřišti na světě jsou zde.

Northcape Golf Club
Autor: AČCKA

Podobný zážitek nabízí i další norské golfové hřistě za polárním kruhem Lofoten Golf Club na Lofotských ostrovech, podrobnosti jsou zde,

Naopak nejjižnějším golfovým hřištěm na světě je Ushuaia Golf Club na nejjižnějším cípu Argentiny v Ohňové zemi, která je známá silnými poryvy větru z Dračího průlivu. Více zde.

V Austrálii je zase nejžhavější hřiště na světě: teplota na golfovém hřišti uprostřed pouště ve městě Alice Springs v samém srdci Austrálie běžně dosahuje teploty 50 °C. Podrobnosti jsou zde

Nejvýše položeným golfovým hřištěm na světě je La Paz Golf Club v Bolívii, které je umístěno ve výšce 3342 m nad mořem. Více o něm hledejte zde.

La Paz Golf Club v Bolívii
Autor: AČCKA


Raritou je také hřiště v Coeur d`Alene v americkém státě Idaho, kde mají plovoucí green čtrnácté jamky. po odpalu se tak musí hráč přesunout ke  greenu na lodičce. Podrobnosti zde.

Zajímavé je také francouzské hřiště v Golf clubu Macon la Salle, kde jsou jednotlivé hrací plochy vytvarovány tak, aby představovaly jednotlivé části nahého lidského těla. Podrobnosti zde.

V Grónsku se dokonce letos pořádalo mistrovství světa v golfu na ledu World Ice Golf Championship, více najdete zde.

Na světě existuje dokonce i golfové hřiště, kde je možno hrát přímo mezi divokou zvěří. V těsném sousedství známého jihoafrického národního parku Kruger National Park je Hans Merensky Golf Resor a kolem se volně pohybují například žirafy, hroši a ve vodě krokodýli. Podrobnosti jsou zde.