Podle něj pracovní morálka významně klesne v souvislosti s nástupem tmavých večerů po změně z letního času na zimní.
Podle průzkumu zveřejněného internetovou verzí britského deníku Daily Telegraph se výkonnost v práci tento týden sníží o 50 procent, zatímco se depresivní zaměstnanci budou vyrovnávat s časnějším stmíváním.
Plných 52 procent lidí se obávalo, že bude mít velké problémy své pracovní úkoly dnes zvládnout. Čtrnáct procent dotázaných uvedlo, že loni po změně času jejich pracovní výkon dosáhl takové úrovně, že je za ni nadřízený pokáral. A osm procent respondentů dokonce přiznalo, že při pomyšlení na "kratší dny" do práce vůbec nešli a radši se "hodili marod".
Lékař Christian Jessen upozorňuje, že zimní deprese není žádný výmysl. "Ovlivňuje pracovní výkony tím, že snižuje schopnost se soustředit a vykonávat každodenní rutinní činnosti. Ovlivňuje také partnerské vztahy tím, že snižuje libido, a ovlivňuje i společenský život tím, že se člověk cítí podrážděný a nespolečenský," prohlásil Jessen, který současně upozornil na možnou ztrátu motivace a stupňující se únavu.
Vědci: 26. říjen je nejméně produktivní den!
Zpět
na
Dnešek (26. říjen) bude nejméně produktivním dnem z celého letošního roku. Dospěli k tomu britští vědci na základě průzkumu veřejného mínění.